Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Slodzes ietekme uz ceļa konstrukciju un tās kontrolēšanas iespējas Latvijā” („Piebalgas ielas posma rekonstrukcija Cēsīs”)
Title in English „Load Effect on Road Structure and Possibilities of Its Controling in Latvia” („Reconstruction of Piebalgas Street Section in Cesis”)
Author Kārlis Volfs
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor A,Zariņš
Reviewer lekt. B.Jeļisejevs
Abstract Latvijas ģeogrāfiskā novietojuma un aktīvās ārējās tirdzniecības dēļ, Latvijā pēdējo divdesmit gadu laikā ir strauji pieaudzis transportlīdzekļu un īpaši kravu automobiļu skaits, kā arī palielinājusies satiksmes intensitāte. Tajā pašā laikā, 75% Latvijas melnā seguma autoceļu kvalitātes vērtējumi ir novērtēti kā apmierinoši, slikti un ļoti slikti. Kā viens no galvenajiem ceļu seguma kvalitāti bojājošiem faktoriem ir pārkrauti auto kravu pārvadājumi, kas tiešā veidā ietekmē ceļa konstrukcijas kvalitāti. Autors darbā ir analizējis pārkrautu kravas autobomiļu radītās slodzes ietekmi uz ceļa konstrukciju un kvalitāti, apzinājis šī brīža kravu pārvadājumu kontroli Latvijā, tās lietderību, kā arī noskaidrojis faktorus, kas auto kravu pārvadājumos netiek regulēti efektīvi. Balstoties uz situācijas analīzi autors ir devis ieteikumus īstermiņa un ilgtermiņa risinājumiem. Inženierprojekta daļā ir izstrādāta Piebalgas ielas posma rekonstrukcija Cēsīs. Esošo bīstamo krustojumu, kurā novērotas biežas avārijas un neefektīva satiksmes regulācija, autors, satiksmes un ceļa drošības uzlabošanai, ir aizstājis ar rotācijas apli. Rekonstruētajā ceļa posmā - no Saules ielas līdz a/c P20, ir izstrādāts projekts mūsdienu pilsētvides prasībām. Inženierprojekta daļā, izstrādāti arī jauni risinājumi esošajai ielas segai, kas atsevišķos posmos ir sliktā stāvoklī, jo daļēji nav nodrošināta lietus ūdens atvade. Darbā kopumā ir: 224 lappuses, 33 attēli, 29 tabulas, Izmantoti 26 literatūras avoti.
Keywords Slodzes ietekme, Pārkrautas kravas, Ceļa segas aprēķins, Rekonstrukcija, Cēsis
Keywords in English Load Effect, Overloaded cargo, Calculation of pavement, Reconstruction, Cesis
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 10.01.2014 11:29:46