Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Dzelzsbetona tiltu elementu formas ietekme uz kalpošanas laiku” („Autoceļa A9 Rīga (Skulte) – Liepāja posma rekonstrukcija”)
Title in English „Impact of Reinforced Concrete Bridge Component Shape on Lifetime” (“Reconstruction of Road A9 Riga (Skulte) – Liepaja Section”)
Author Gatis Začs
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor K.Gode
Reviewer prof. A.Paeglītis
Abstract Bakaluara darbā (ar inženierprojektu): Dzelzsbetona tilta elementu formas ietekme uz kalpošanas laiku (autoceļa A9 Rīga (skulte) Liepāja posma rekonstrukcija) tiek veikts pētījums par dzelzsbetona tiltu konstruktīvo elementu: pilonu, balstu un klātnes formu ietekmi uz tā kalpošanas laiku. Pētījuma veikšanai tiek uzstādīts mēkis: Izpētīt dzelzsbetona tiltu elementu formas ietekmi uz to kalpošanas laiku. Mērķa sasniegšanai tiek uzstādīti sekojoši uzdevumi: 1. Analizēt iedarbes, kas darbojas uz tiltu konstrukcijām un to ietekmi uz elementu formu veidošanu. 2. Analizēt pieejamos materiālus literatūru par dzelzsbetonu tiltu elementu formām; 3. Analizēt teorētisko un zinātnisko literatūru par dzelzsbetonu tiltu elementu formu izmaiņām un to ietekmējošām iedarbēm; 4. Izdarīt secinājumus par iegūtjaiem rezultātiem un novērojumiem; 5. Izteikt priekšlikumus dzelzsbetona elementu formas izvēlē. Galvenie rezultāti izstrādājot darbu pierāda, ka elementu forma ietekmē tilta kalpošanas laika ilgmūžību un līdz ar to ir jāņem vērā apkārtējas vides faktori, kas šo ietekmi rada. Inženiera projektā tiek veikta esošā autoceļa posma A9 posms Liepāja Rīga (Skulte) 39.000 45.7675 rekonstrukcija. Tiek piedāvāti trīs varianti, no kuriem tiek izvēlēts, tehnoloģiski un ekonomiski izdevīgākais variants. Rekonstrukcijas laikā tiek uzlabota satiksmes organizācija saremontējot tiltu, atjaunojot dzelzceļa pārbrauktuvi, piedāvāti jauni krustojumu risinājumi. Kopējais darbs ir izstrādāts uz 136 lapām, no kurām 54 lapas ir bakalaura daļa un 82 lapas ir inženierprojekta daļa. Darbā ir 87 bildes, 28 tabulas un 57 literatūras avoti, un 38 rasējumi.
Keywords Dzelzsbetona tiltu elementu formas ietekme uz kalpošanas laiku
Keywords in English Impact of Reinforced Concrete Bridge Component Shape on Lifetime
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 14.01.2014 15:20:38