Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Automobile Transport
Title in original language "Elektriskās piedziņas autobusu ieviešanas iespējas Rīgas sabiedriskā transporta autobusu maršrutos un uzlādes stacijas projekts"
Title in English "Deployment Possibilities of Electric Drive Buses in Riga Public Transport Bus Routes and Charging Station Project"
Department
Scientific advisor M.Sc.Ing. lektors Oskars Irbītis
Reviewer MBA Ing. docents prakt. Juris Kreicbergs
Abstract ANOTĀCIJA Šī maģistra darba ar projekta daļu nosaukums ir Elektriskās piedziņas autobusu ieviešanas iespējas Rīgas sabiedriskā transporta autobusu maršrutos un maināmas akumulatora baterijas mehānisma projekts. Darba mērķis ir izpētīt tehnoloģiskās iespējas elektriskās piedziņas autobusu ieviešanai RP SIA Rīgas satiksme apkalpoto sabiedriskā transporta autobusa maršrutos un izstrādāt kalkulatoru autobusu maršruta pārbaudei. Darba gaitā izstrādāta metodoloģija ekoloģiskā ieguvuma novērtējumam Rīgas apdzīvotajos rajonos, kuros kursē atbilstošais autobuss. Ekonomiskajā daļā izstrādāts kalkulators elektriskās piedziņas autobusa ieviešanas ekonomiskās pamatotības novērtēšanai. Projekta daļā izstrādāts maināma akumulatora bateriju moduļa mehānisms EVC Midibus pasažieru autobusam. Mehānisms sastāv no 3 daļām: autobusā stiprināma rāmja, uz elektriska pacēlāja strēlēm stiprināma rāmja un akumulatora baterijas pakas ratiņiem, kas pārvietojami no viena rāmja uz otru to nomaiņas laikā. Darbā nav izstrādāta akumulatora pakas elektriskā daļa. Darba izstrādei nepieciešamā informācija iegūta no pētījumiem par pilotprojektiem, kuros ieviesti elektriskās piedziņas autobusi. Darbs rakstīts latviešu valodā. Aprakstošā daļa sastāda 86 lpp un tajā iekļauti 57 attēli un 28 tabulas. Grafiskajā daļā pievienotas 5 A1 formāta lapas, kurās redzami kopskata, kopsalikuma un detaļu rasējumi.
Keywords Elektromobilis, autobuss, elektriskais autobuss, sabiedriskais transports
Keywords in English Electric vehicle, bus, electric bus, public transport
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 03.06.2013 16:29:12