Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Brauktuves virsmas uzlabošanas metodes un tehnoloģijas satiksmes drošības paaugstināšanai” („Autoceļa V68 Dāvidi – Zaķumuiža – Bajāri posma rekonstrukcija”)
Title in English „Improvement Methods and Techologies of Carriageway Surface for Traffic Safety Increase” ("Reconstruction of Road V68 Davidi-Zakumuiza-Bajari Section")
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Lekt. B.Jeļisejevs
Reviewer inž. J.Matejs
Abstract Bakalaura tēma ir Brauktuves virsmas uzlabošanas metodes un tehnoloģijas drošības paaugstināšanai. Bakalaura darba mērķis ir izpētīt brauktuvju virsmas uzlabošanas metodes, kas paaugstina satiksmes drošību. Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti sekojoši uzdevumi - analizēt pieejamo teorētisko un zinātnisko literatūru par brauktuves virsmas uzlabošanas metodēm; analizēt pieejamo teorētisko un zinātnisko literatūru par brauktuves virsmas uzlabošanas metožu tehnoloģiskajiem risinājumiem; veikt šo metožu ekonomisko analīzi; izdarīt secinājumus. Bakalaura darba pirmajā daļā ir aplūkoti transporta līdzekļa riteņa un brauktuves virsmas mijiedarbības raksturlielumi saķere, izslīde, buksēšanas pretestība. Savukārt bakalaura otrajā daļā aplūkoti ar ceļa brauktuves virsmu saistītie raksturlielumi un to uzlabošanas iespējas. Darba trešajā daļā aplūkoti tehnoloģiskie risinājumi šo raksturlielumu uzlabošanai. Un visbeidzot darba ceturtajā daļā ir aplūkoti šo metožu ekonomiskie pamatojumi un analīze. Bakalaura darbs satur .... lpp., 60 attēlus, 33 tabulas un 24 bibliogrāfiskos avotus. Atslēgvārdi brauktuves virsma, saķere, makrotekstūra, mikrotekstūra, virsmas raupjums.
Keywords Brauktuves virsmas uzlabošanas metodes
Keywords in English Pavement surface improvement methods
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 03.06.2013 11:29:37