Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Pašbalansējoša robota izstrāde ar mikrokontrollera vadību uz "Arduino" izstrādes platformas bāzes"
Title in English "Development of self balancing robot with microcontroller control on the basis of "Arduino" prototype platform"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Pumpurs
Reviewer
Abstract Darba mērķis ir izveidot pašbalansējošu robotu uz Arduino mikrokontrollera platformas bāzes. Pašbalansējoša robota pielietojums pārvietošanā ir soli priekšā pašreizējiem 4 riteņu, jo kustībā tiek izmantoti tikai 2 riteņi. Stabilitāte un spēja izvairīties no apgāšanās, balansēšanas ar jebkāda veida kravu. Šajā bakalaura darbā tiek apskatīta pašbalansējoša robota izstrāde. Akselometra un žiroskopa izmantošana līmeņa noteikšanā. Leņķa aprēķināšana caur Kalman filtru. Motoru vadība ar PID kontrolleri. Projekta daļā izstrādāts robots ar diviem DC motoriem, kuri tiek vadīti ar Arduino sakomplektējamu motoru vadības bloku. No organiskā stikla veidots rāmis. Robots veidots ar rezervi, lai to varētu papildināt ar papildus ierīcēm, kas nodrošinātu lielāku stabilitāti un spēju noteikt savu pārvietošanos. Darbā: 52lpp. teksts, 24 attēli, 2 tabulas, 2 pielikumi, 2 rasējumi un 19 nosaukumu informācijas avoti.
Keywords Arduino, robots, pašbalansējošais robots, žiroskops, akselometrs, Kalman filtrs
Keywords in English Arduino, robot, robot self-balanced, gyroscope, accelerometer, Kalman filter
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 31.05.2013 15:27:39