Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Loģistikas termināla projektēšana ar mērķi paaugstināt loģistikas kompānijas darbības efektivitāti .
Title in English Designing a Logistic Terminal with the Aim to Increase the Operating Efficiency of a Logistic Company.
Department
Scientific advisor asistents Yevhen Harbuz
Reviewer profesors Aleksandrs Urbahs
Abstract Loģistikas muitas termināla projektēšana ar mērķi paaugstināt loģistikas kompānijas darbības efektivitāti. Dotajā darbā tiek izpētītas kravu apstrādes kvalitātes paaugstināšanas iespējas darbojošās loģistikas muitas termināla pēc to projektēšanas. Izanalizēta muitas termināla darbības struktūra un metodes, ka var paaugstināt loģistikas kompānijas darbības efektivitāti. Darbā tiek izpētītas pareizas termināļa lokācijas atrašanas vieta, efektīvas termināļa ēkas lietošana un citi aspekti, kuri ir nepieciešami pavadīt vairākos termināļos Latvijā. Veikta loģistikas muitas termināla darbības analīze. Izmantojot processveida pieeju, izstrādātas metodes, kuras var izmantot dotā termināla darba pilnveidošanai. Ir aprakstīts termināla muitas process, ka arī priekškam un kāda gadījuma labāk turēt pie sevis muitas ierēdņu, lai ātrāk noformēt kravas dokumentus un nosūtīt kravu. Pēc termināla uzbūves, noliktavā notiek reorganizācijas process. Mērķis - palielināt gada apgrozījumu. Tāda vēlme ir saprotama, taču ir noteikumi, kas reorganizācijai ir jānotiek ar minimālām izmaksām. Izpētes mērķis veikt dotā uzņēmuma funkcionēšanas analīzi un izstrādāt kravu apstrādes kvalitātes celšanas metodes un citus metodes kompānijas darbības efektivitātei, pamatojoties uz loģistikas koncepciju izmantošanu. Veikti aprēķini: 1) materiālo plūsmu vērtējumam, 2) kravu izvietošanai noliktavā, 3) noliktavu zonu tehnoloģisko izmēru noteikšanu. Pamatojoties uz iegūtajiem datiem, piedāvāti veidi muitas noliktavas darba kvalitātes paaugstināšanai. Darbs sastāv no 61 lapām, 13 tabulām, 10 zīmējumiem, 3 rasējumiem, izmantotās literatūras un citiem informācijas avotiem.
Keywords Loģistikas muitas termināla projektēšana ar mērķi paaugstināt loģistikas kompānijas darbības efektiv
Keywords in English Designing a Logistic Terminal with the Aim to Increase the Operating Efficiency of a Logistic Compan
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 31.05.2013 11:19:40