Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Ar metāla lodīšu strūklu apstrādāta bruģakmens ieviešana Latvijā” („Lielās ielas rekonstrukcija no Dambja ielas līdz Katoļu ielai Jelgavā”)
Title in English „Introduction of Paving Stones Treated with Metal’s Ball Shot Blasting in Latvia” („Reconstruction of Liela Street Section of Dambja Street to Katolu Street in Jelgava”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor asoc.prof. A.Zariņš
Reviewer inž. I.Veļikanova
Abstract Bakalaura darbs (ar inženierprojektu) sastāv no divām daļām- bakalaura darba Ar metāla lodīšu strūklu apstrādāta bruģakmens ieviešana Latvijā un inženierprojektaLielās ielas rekonstrukcija no Dambja ielas līdz Katoļu ielai Jelgavā. Bakalaura darba mērķis bija izpētīt ar metāla lodīšu strūklu apstrādātā bruģakmens ražošanas tehnoloģiju, īpašību kopumu un salīdzināt konkurētspēju Latvijas tirgū ar betona bruģakmeni, kam nav veikta virsmas apstrāde. Lai sasniegtu izvirzīto bakalaura darba mērķi, teorētiskajā daļā tika aplūkots ar metāla lodīšu strūklu apstrādāta betona bruģakmens ražošanas process, pielietotie izejmateriāli un īpašības, kas ir raksturīgas apstrādātam bruģakmenim. Bakalaura darba praktiskā pētījuma daļā ir izpētīta ar metāla lodīšu strūklu apstrādāta betona bruģakmens ieviešanas attīstība Latvijā, ar to saistītie ieguvumi un zaudējumi. Inženierprojektā izstrādāta Lielās ielas rekonstrukcija no Dambja ielas līdz Katoļu ielai Jelgavā. Projektā paredzēts rekonstruēt pilsētas nozīmes maģistrālo ielu, kas atbilst BII kategorijai ar normālprofilu NP16, kas pielāgots pilsētas apstākļiem. Inženierprojektā paredzēts rekonstruēt Lielo ielu 932 metru garumā, veicot ceļa segas nomaiņu pilnā biezumā. Rekonstrukcijas projektā paredzēta jaunas braucamās daļas, ietvju, veloceliņu, iebrauktuvju un stāvvietas izveide, virsmas ūdens novades sistēmas un apgaismojuma pielāgošana jaunajiem projekta risinājumiem, objekta aprīkošana ar satiksmes organizācijas līdzekļiem. Izmantojot izejas datus, inženierprojekta ietvaros tika veikti nepieciešamie aprēķini, sagatavots paskaidrojuma raksts un grafiskā daļa ar rasējumiem. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) kopējais apjoms ir 131 lapaspuse, 38 attēli, 26 tabulas, 9 rasējumi un 1 pielikums. Bakalaura darba daļā izmantoti 36 literatūras avoti.
Keywords Betona bruģakmens, apstrāde, metāla lodīšu strūkla
Keywords in English Concrete paving stones, treatment, metal"s ball shot blasting
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 31.05.2013 10:17:45