Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Siltummaiņu ražotnes – noliktavas produkcijas uzskaites sistēmas ieviešana un funkcionēšanas novērtējums.
Title in English Introducing and Evaluating the Functionality of the Inventory System of a Heat Exchanger Plant -Warehouse.
Department
Scientific advisor docente Margarita Urbaha
Reviewer docents Viktors Feofanovs
Abstract Bakalaura darbs Siltummaiņu ražotnes noliktavas produkcijas uzskaites sistēmas ieviešana un funkcionēšanas novērtējums ir veltīts krājumu uzskaitei, jo katrā uzņēmumā nepieciešamas novērst krājumu pazušanu un nepieciešams zināt to atlikumu. Pareiza automatizēta krājumu uzskaite sniedz iespēju palielināt ražošanas un pārdošanas apjomus, kā arī peļņu. Darba pirmajā daļā tiek analizētas dažādās krājumu uzskaites metodes un tām raksturīgās īpatnības. Svarīga loma preču uzskaites procesā ir pareizai uzskaites kontrolei. Nepieciešams pareizi sadalīt pienākumus, lai samazinātu mantas piesavināšanās iespējamību. Projekta daļā autors piedāvā uzņēmumā ieviest preču uzskaites sistēmu. Šajā daļā tiek analizēta siltummaiņu uzbūve un to darbības principi, kam seko nomenklatūras izveide. Nomenklatūras kodi tiek veidoti, kā gatavajai produkcijai, tā arī tās komplektējošajām detaļām, tādējādi tiek izveidota vienota nomenklatūras sistēma un visa krājumu uzskaite tiek automatizēta. Darba trešajā daļā tiek analizēta krājumu uzskaite uzņēmumā. Tiek pētītas gatavās produkcijas marķēšana, materiāla pieņemšanas un pārbaudes īpatnības, kas attiecas uz krājumu uzskaiti. Tiek analizēts, kurā brīdī uzskaites sistēmā nepieciešams pievienot jauno krājumu vai gatavās produkcijas partiju. Darba noslēgumā tiek veikta sistēmas funkcionēšanas novērtēšana, kurā tiek veikta sistēmas pareizas darbības pārbaude un tiek aprēķināts ietaupītais laiks pēc sistēmas ieviešanas. Lai spētu ātrāk noteikt gatavās produkcijas atrašanās vietu, būtu nepieciešams ieviest noliktavas plauktu nomenklatūru trīs dimensijās: rinda, plaukts un stāvs. Inventarizācijas atvieglošanai būtu nepieciešams katrai nomenklatūras grupai izveidot savu svītrkodu un ar portatīvā datu termināla palīdzību veikt uzskaiti, kas arī noderētu gatavās produkcijas atrašanās vietas noliktavā noteikšanai. Darba kopapjoms ir 58 lapaspuses, kurās ir iekļautas 14 tabulas, 4 formulas un 7 attēli. Ir izmantoti 11 literatūras avoti un izveidoti 3 pielikumi.
Keywords Nomenklatūras sistēma preču uzskaite
Keywords in English Inventory system
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 29.05.2013 10:44:26