Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Loģistikas atbalsta programmatūras un informācijas plūsmas uzlabošana kokmateriālu transportēšanas optimizācijas procesā.
Title in English Improvement of Logistic Support Software and Data Flow in the Process of Optimizing Timber Transportation.
Department
Scientific advisor zin. asistents Gints Rijkuris
Reviewer docents Aloizs Lešinskis
Abstract Loģistikas atbalsta programmatūras un informācijas plūsmas uzlabošana kokmateriālu transportēšanas optimizācijas procesā. Darba mērķis ir optimizēt kokmateriālu transportēšanas procesu, uzlabojot loģistikas atbalsta programmatūru un informācijas plūsmu. Tas tiek panākts izpētot esošo datorprogrammu un pielāgojot izmaiņām, izveidojot web lapu internetā, kur ievadīt datus, kā arī aprīkojot meža tehniku ar planšetdatoriem un mobilo internetu. Uzņēmuma SIA „SELF Loģistika” esošajā sistēmā darba autors piedāvā uzlabojumus, kas nodrošina apaļkoksnes apjoma datu ievadi uzreiz no mežizstrādes tehnikas uz loģistikas datorprogrammu, tādējādi, izslēdzot mežizstrādes meistara klātbūtni šajā datu ievadē. Tas nodrošina informācijas apmaiņas ātruma uzlabošanos un operatīvu datu saņemšanu, kā arī sekojošo izmaksu samazinājumu, kas nozīmē racionālāku darba laika izmantošanu, kopējo ražošanas efektivitātes un peļņas palielinājumu ilgtermiņā. Mērķa sasniegšanas un uzdevumu izpildei tika izmantoti autora izstrādāti tehniskie risinājumi un reālās situācijas analīze pirms un pēc uzlabojumiem, jo darbā pētītais process tiek ieviests reālā situācijā. Darbs ir izstrādāts latviešu valodā. Tas sastāv no 77 lappusēm, 12 tabulām, 51 attēla, 14 formulām, 26 izmantotās literatūras avotiem un 5 pielikumiem.
Keywords Komateriāli, optimizācija, datorprogramma, loģistika, informācijas plūsma
Keywords in English Timber, optimisation, software, logistic, information flow
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 27.05.2013 14:03:27