Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Tiltu estētiskuma ekonomiskā un tehnoloģiskā pamatojuma analīze” („Tilta pār Gauju Līgatnē būvprojekts”)
Title in English „Economical and Technological Basis Analysis of Bridge Aesthetic” ( „Construction Project of Bridge over Gauja in Ligatne”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Prof. A.Paeglītis
Reviewer
Abstract Bakalaura darba tēma ir Tiltu estētiskuma ekonomiskā un tehnoloģiskā pamatojuma analīze. Tā ietvaros apskatīta teorija par tiltu estētiskumu, iekļaušanos apkārtējā vidē un vadlīnijām, veikta tiltu klasifikācija, kā arī analizēti 20 tiltu objekti Latvijā, salīdzinot to estētiskos kritērijus un izmaksas. Iegūtie rezultāti un analīze rāda, ka tiltu projektu izmaksas iespējams optimizēt un apvienot ar augstiem estētiskās kvalitātes rādītājiem, kā arī projektēšanas normatīvajos dokumentos būtu nepieciešams iekļaut estētiskuma kritēriju ievērtēšanu. Inženierprojekta daļas ietvaros tika izstrādāts būvprojekts tiltam pār Gauju Līgatnē. Esošajā situācijā upes šķērsošana iespējama vienīgi ar koka pārceltuves palīdzību, nav izbūvēta pastāvīga inženierbūve, tāpēc veidots šis būvprojekts. Tilta konstrukcija paredzēta no dzelzsbetona, ar dzelzsbetona loku ar savilci un iekārtu brauktuves plātni vidējā laidumā. Tilta kopējais garums 85m, laidumu attiecība 20m+55m+10m, platums pielāgots normālprofilam NP9,5 ar kopējo tilta platumu 12,75m. Veikti konstrukciju aprēķini, projekta provizoriska tāme, tehniskās specifikācijas, ieteikumi būvniecības procesam kā arī 3D vizualizācija Darbs sastāv no 144 lapām, 76 attēliem, 19 tabulām, 44 izmantotās literatūras avotiem , 1 pielikuma un 13 būvkonstrukciju rasējumiem.
Keywords TIltu estētiskums
Keywords in English Bridge aesthetics
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 19.05.2013 19:25:15