Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Asfaltbetona seguma defekti, to novēršanas metodes un ietekme uz satiksmes drošību” („Raiņa ielas posma Smiltenē rekonstrukcija”)
Title in English „Defects of Asphalt Concrete Surfacing,TheirPrevention Methods and Impact on Traffic Safety” („Reconstruction of Raiņa Street Section in Smiltene”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Lekt. V.Haritonovs
Reviewer
Abstract Rīgas Tehniskās Universitātes Būvniecības fakultātes, piektā kursa studenta Māra Šmita bakalaura darba ar inženierprojektu tēma „Asfaltbetona seguma defekti, to novēršanas metodes un ietekme uz satiksmes drošību” (Raiņa ielas posma Smiltenē rekonstrukcija). Bakalaura darba mērķis ir izpētīt asfaltbetona seguma galvenos defektus, piemeklēt metodes defektu novēršanai un apskatīt, cik svarīga ir asfaltbetona seguma defektu ietekme uz satiksmes drošību. Darbā ir aplūkota informācija par asfaltbetona seguma defektiem, kas sastopami uz Latvijas ceļiem. Apskatītas metodes defektu noteikšanai un klasificēšanai pēc bojājuma pakāpes un piemeklētas metodes defektu novēršanai. Aplūkota informācija kā un cik ļoti asfaltbetona seguma defekti ietekmē satiksmes drošību. Veikts datu apkopojums, lai apzinātu kopējo asfaltbetona seguma stāvokli uz Latvijas Valsts ceļiem. Bakalaura darba noslēgumā veikts pētījums – autoceļa posma apsekošana, kas atspoguļo tēmas problēmu. Inženierprojekta daļa sastāv no aprakstošās daļas un rasējumiem. Inženierprojektā piedāvāti risinājumi Raiņa ielas posma rekonstrukcijai Smiltenes pilsētā. Projekta ietvaros paredzēts veikt posma rekonstrukciju 920m garumā, pārveidot pieslēgumu Rīgas ielai, sakārtot ūdens atvades sistēmu, izbūvēt gājēju ietvi, autobusu pieturas, informācijas laukumu, kā arī tos labiekārtot un nodrošināt ielai vienmērīgu apgaismojumu. Rekonstrukcijas projektā piedāvātie risinājumi paredz uzlabot satiksmes drošības un kvalitātes līmeni gan autovadītājiem, gan gājējiem. Iela kļūs vizuāli estētiskāka, pievilcīgāka un sakārtota. Darba apjoms ir 150 lapas, 62 attēli, 32 tabulas, 22 rasējumi un 33 nosaukumu literatūras avoti.
Keywords Asfaltbetona defekti
Keywords in English Defects of Asphalt
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 27.05.2013 18:56:57