Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Noteikto darbību analīze paaugstināta jonizējošā starojuma konstatācijas gadījumā Zilupes DzRKP”
Title in English “Analysis of Actions to be Taken under Conditions of High Ionization Radiation Detection in Zilupe DzRKP”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor A.Čevers, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.)
Reviewer A.Gulbis, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.)
Abstract Diplomdarba tēma – „Noteikto darbību analīze paaugstināta jonizējošā starojuma konstatācijas gadījumā Zilupes DZRKP” Jonizējošais starojums ir kaitīgs cilvēkiem, apkārtējai videi un visām dzīvām būtnēm. Jonizējošais starojums pastāvīgi ir sastopams vidē - gaisā, ūdenī, pārtikā, augsnē un visos dzīvos organismos. Jaunu draudu rašanās prasa nopietnāku patērētāju aizsardzību attiecībā uz veselību, pārtikas drošības un tehniskajiem rādītājiem. Robežsardzes un muitas dienestiem jāiejaucas vides un sabiedrības aizsardzības jautājumos, lai nodrošinātu atbilstību starptautiskajām konvencijām. Jānovērš paaugstināta jonizējošā starojuma pārvietošanas iespējamība pāri robežai. Diplomdarba mērķis - izpētīt un noskaidrot, kā tiek ievēroti 2005.gada 5.aprīla Ministru kabineta noteikumi Nr.233 „Noteikumi par preču un transportlīdzekļu radiometrikso kontroli uz valsts robežas” Zilupes DzRKP, ja kravai ir konstatēts paaugstināts jonizējošais starojums. Pamatojoties uz diplomdarba mērķi tiek izvirzīti sekojošie uzdevumi: 1. Iepazīties ar Eiropas Savienības, Ministru kabineta, Valsts ieņēmumu dienesta un Muitas pārvaldes normatīvajiem dokumentiem, kas saistīti ar transportlīdzekļu radiometrisko kontroli uz valsts robežas. 2. Veikt iesaistīto institūciju darbības analīzi, pārbaudot kravas ar paaugstinātu jonizējošo avotu. 3. Iepazīties ar Zilupes DzRKP robežpārbaudes tehnoloģijām. 4. Apskatīt piemērojamos pasākumus, kad precei vai kravai, ir konstatēts jonizējošais starojums šķērsojot Zilupes DzRKP. 5. Izpētīt paaugstināta jonizējošā starojuma gadījumu skaitu Zilupes DzRKP par 2010. - 2012.gadu un veikt statistisko datu apstrādi. Diplomdarba pirmajā nodaļā tiek apskatīts jonizējošais starojums, tā veidi un apstarojuma devas, kā arī jonizējošā starojuma iedarbība uz cilvēka organismu. Diplomdarba otrajā nodaļā tiek apskatīti jonizējošā starojuma avoti un to kontrolē iesaistītās institūcijas, kā arī noteikumi par preču un transportlīdzekļu radiometrisko kontroli uz valsts robežas. Diplomdarba trešajā nodaļā analizēta Zilupes DzRKP izmantojamās radiācijas iekārtas un to izmantošanas kārtība. Diplomdarba sastāvs: 3 nodaļas, 62 lappuses, 2 attēli, 3 tabulas, 21 literatūras avoti.
Keywords Noteikto darbību analīze paaugstināta jonizējošā starojuma konstatācijas gadījumā Zilupes DZRKP
Keywords in English Analysis of Actions to be taken under Conditions of High Ionization Radiation Detection in Zilupe Dz
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 13.05.2013 19:29:29