Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Asfalta ģeosintētisko materiālu pielietošana segumu pastiprināšanai” („Saules ielas rekonstrukcija Ventspilī”)
Title in English „Application of Asphalt Geosynthetic Materials for Surface Strengthening” (“Reconstruction of Saules Street in Ventspils”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Lekt. V.Haritonovs
Reviewer
Abstract Bakalaura darba (ar inženierprojektu) tēma ir Asfalta ģeosintētisko materiālu pielietošana segumu pastiprināšanai (Saules ielas rekonstrukcija Ventspilī). Bakalaura darba mērķis ir noskaidrot asfalta ģeosintētisko materiāla veidus, to funkciju un nozīmi ceļa seguma pastiprināšanā, pozitīvās un negatīvās īpašības, kā arī darbības principu. Galvenie uzdevumi apkopot un izanalizēt pieejamo informāciju par asfalta ģeosintētiskajiem materiāliem, noskaidrot kādas ir atšķirības starp to veidiem, izpētīt zinātnieku veiktos testus, aprakstus, ģeosintētisko materiālu testēšanas rezultātus. Apzināt Latvijas pieredzi ģeosintētisko materiālu pielietošanai asfaltbetona seguma pastiprināšanā un pieredzi citviet pasaulē. Darbā tiek apskatīti asfalta ģeosintētiskie materiāli, to veidi, fizikāli mehāniskie darbības principi, kā arī asfalbetona ģeosintētisko materiālu īpašības asfalta ceļa seguma pastiprināšanā. Asfaltbetona ģeosintētiskie materiāli ir veids kā atjaunot un pastiprināt asfaltbetona segumu, nepārbūvējot ceļa pamata konstrukciju. To pielietošanu nosaka esošā ceļa segas konstrukcijas nestspējas atbilstība prasībām. Lai iegūtu kvalitatīvu un labu rezultātu asfalta ģeosintētisko materiālu pielietošanā, nepieciešams ievērot ražotāja noteiktās prasības un tehnoloģiskos iestrādes risinājumus. Inženierprojekta daļa ir izstrādāta objektam Saules ielas rekonstrukcija, Ventspilī. Projektā tiek izskatīti 2 ceļa segas rekonstrukcijas tehniskie risinājumi pilna ceļa segas rekonstrukcija, ceļa segas rekonstruēšana pastiprinot asfaltbetona segumu ar ģeosintētiskiem materiāliem. Viecot segas pamatu nestspējas pārbaudi, abu variantu ekonomisko analīzi, projektā tiek piedāvāts pastiprināt asfaltbetona segumu ar ģeosintētiskiem materiāliem. Projektā aprakstīti specifiskie darbi ceļa rekonstrukcijai, doti galvenie darbu apjomi un norādījumi būvdarbu organizēšanai. Bakalaura darbs ir uzrakstīts latviešu valodā, tā apjoms ir 136 lpp. Darbs satur 41 attēlu un 24 tabulas. Izmantoti 25 literatūras avoti.
Keywords Asfalta ģeosintētiskie materiāli, Saules ielas rekonstrukcija
Keywords in English Geosynthetic Materials for Asphalt Pavement, Reconstruction of Saules street
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 16.01.2013 09:43:35