Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language "Satiksmes drošības uzlabošana, izmantojot satiksmes lēnināšanas pasākumus" ("Talsu Vecpilsētas ielu rekonstrukcija")
Title in English "Improvement of Traffic Safety by Using Traffic Calming Measures" ("Reconstruction of Old Town Streets in Talsi")
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor inž. I.Veļikanova
Reviewer
Abstract Satiksmes drošības uzlabošana, izmantojot satiksmes lēnināšanas pasākumus" un Talsu vecpilsētas ielu rekonstrukcija" ir izstrādāts kā bakalaura darbs ar inženierprojektu. Satiksmes drošības uzlabošana ir būtiska gan no tautsaimniecības viedokļa, gan no sabiedrības labklājības un drošības viedokļa. Bakalaura darbā aplūkota iespēja mazināt ceļu satiksmes negadījumu skaitu, galvenokārt, samazinot braukšanas ātrumu, kas panākts ar satiksmes lēnināšanas pasākumu pielietojumu. Apkopota statistika par satiksmes negadījumiem, apskatīti dažādi lēnināšanas ietaišu veidi, kā arī šo ietaišu pozitīvās un negatīvās ietekmes. Inženierprojektā izstrādāta 5 (piecu) Talsu vecpilsētas ielu - Lielās, Fabrikas, K.Mīlenbaha, Laidzes ielu un Rožu laukuma rekonstrukcija. Projekts izstrādāts kompleksi, veidojot vienotu koncepciju par kvartālu kā kvalitatīvi un estētiski atjaunotu vidi Talsu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Rekonstrukcijas projekts izstrādāts, respektējot Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli - Talsu vecpilsētu, īpašu uzmanību pievēršot vēsturiskās vides saglabāšanai. Bakalaura darba ar inženierprojektu izstrāde veikta atbilstoši Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem, spēkā esošajiem standartiem un specifikācijām, tehniskajiem dokumentiem un citiem palīgmateriāliem. Darba izstrādē izmantotas datorprogrammas MS Office un AutoCad Civil 3D. Bakalaura darbs ar inženierprojektu sastāv no 111 lapaspusēm, 51attēliem, 5 tabulām un 7 rasējumiem. Autoceļa rekonstrukcijas projektēšanas laikā tika izmantoti jaunākie autoceļu projektēšanai nepieciešamie standarti, specifikācijas, tehniskie dokumenti un citi palīgmateriāli.
Keywords satiksmes drošības uzlabošana, satiksmes lēnināšana
Keywords in English improvement of traffic safety, traffic calming
Language lv
Year 2010
Date and time of uploading 19.06.2012 14:02:07