Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language "Pasākumu "pašizskaidrojošu" ceļu izveidei ārpus apdzīvotām vietām analīze” („Brīvības ielas posma rekonstrukcija Preiļos”)
Title in English „Analysis of Self- Explanatory Roads Creating Measures Outside the Urban Areas” („Reconstruction of Brivibas Street Section in Preili”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Asist. Z.Lazda
Reviewer
Abstract Lai gan satiksmes drošība pēdējos gados visā pasaulē ir uzlabojusies, tomēr speciālistus arvien vairāk uztrauc ar satiksmes drošību satīstītās problēmas. Lai vai kā, situācija dažādās valstīs ir atšķirīga. Latvijā pēdējos gados satiksmes drošībai ir pievērsta īpaši liela uzmanība, kas veicinājis tās straujo uzlabošanos. Vislielākā uzmanība šajā kontekstā tiek pievērsta sistēmas automobilis ceļš vadītājs elementam vadītājs, novārtā atstājot abus pārējos elementus. Bakalaura darbā apskatītas galvenās satiksmes drošības problēmas un veidi, kā tās iespējams veiksmīgi risināt, ietekmējot ceļa vidi. Praktiskajā daļā tika apkopoti citu valstu veiksmīgākie pašizskaidrojošas ceļa vides veidojošie piemēri, un apskatīta iespēja tos piemērot satiksmes drošības uzlabošanai Latvijā. Inženierprojektā Brīvības ielas posma rekonstrukcija Preiļos, Preiļu novadā izstrādāts tehniskais projekts, kas atbilst CII kategorijai. Projektā paredzēts rekonstruēt pilsētas ielu, paredzot tās seguma nomaiņu pilnā dziļumā un uzlabot satiksmes drošību Brīvības un Lāčplēša Rīgas ielas krustojumā. Inženierprojektā paredzēta 1,254km garas ielas posma izbūve ar NP10,5. Projektā paredzēts izbūvēt 1 caurteku, 1 rotācijas apli un 7 pieslēgumus, 43 nobrauktuves. Darba rezultātā tika sasniegti visi izvirzītie mērķi un izstrādāts Brīvības ielas tehniskais projekts. Inženierprojekta ietvaros, balstoties uz izsniegtajiem datiem, tika veikti visi nepieciešami projektēšanas darbi, elementu aprēķini, kā arī izveidoti rasējumi, lai varētu notikt Brīvības ielas rekonstrukcija Preiļu pilsētā. Darba kopējais apjoms ir 204 lappuses, tai skaitā 40 attēli, 10 tabulas un 24 rasējumi.
Keywords "pašizskaidrojoši" ceļi, "piedodoši" ceļi, satiksmes drošība
Keywords in English self-explanatory road, forgiving road, traffic safety
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 13.01.2013 21:12:15