Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Deformācijas šuvju kalpošanas laiks dzelzsbetona tiltiem” („Zaļās ielas rekonstrukcija posmā no Tirgus laukuma līdz Ausmas ielai Dobelē”)
Title in English „Lifetime of Expansion Joints in Reinforced Concrete Bridges” („Reconstruction of Zala Street Section from Market Square to Ausmas Street in Dobele”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor M.sc.ing. K. Gode
Reviewer prof. A.Paeglītis
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Deformācijas šuvju kalpošanas laiks dzelzsbetona tiltiem”. Darba mērķis - izpētīt deformācijas šuvju tipus un to uzbūvi, noskaidrot faktorus, kas ietekmē deformācijas šuvju kalpošanas laiku, uzzināt kādi ir tipiskākie defektu veidi un optimālos deformācijas šuvju mūža ilgumus. Pētnieciskajā daļā mērķis ir noskaidrot kāda tipa deformācijas šuves ir plašāk pielietotas dzelzsbetona tiltiem un pārvadiem Latvijā un noskaidrot kāds ir to tehniskais stāvoklis. Bakalaura darba 1. nodaļā, kas ir ievads, ir pamatota šīs tēmas aktualitāte un izvirzīti darba mērķi un uzdevumi. 2. nodaļā tiek apskatīti deformācijas šuvju tipi un to konstruktīvā uzbūve, kā arī uzskaitītas deformācijas šuvju funkcijas un uzdevumi. 3. nodaļā ir uzskaitīti faktori, kuri izraisa deformācijas šuvju defektus, un iemesli, kas veicina deformācijas šuju ūdens necaurlaidības zaudēšanu. 4. nodaļā tabulu veidā ir parādīti tipiskie šķērsgriezumi dažādu veidu deformācijas šuvēm ar informāciju par katru šuves veidu, tai skaitā biežāk konstatētajiem defektiem, to simptomiem un dažiem to cēloņiem. Katram šuves tipam dots paredzamais mūža ilgums. 5. dodaļā defekti ir sadalīti kategorijās, kuras ir raksturīgas konkrētiem deformācijas šuvju tipiem. 6. nodaļā ir sniegts pētnieciskās daļas izklāsts – foto fiksācijas, deformācijas šuvju novērtējums un defektu uzskaite. 7. nodaļā ir izdarīti secinājumi un izteikti priekšlikumi par apskatīto tēmu. Pētnieciskās daļas iegūtie rezultāti apliecina teorētiskajā daļā dotos pamatojumus, par to, kuri ir visplašāk pielietotie šuvju tipi un kādi ir to raksturīgākie defekti. Inženierprojektā ir izstrādāts Zaļās ielas rekonstrukcijas projekts Dobelē, posmā no Tirgus laukuma līdz Ausmas ielai. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) kopējais apjoms ir 125 A4 formāta lapaspuses un 18 rasējumu lapas. Darbā ir iekļauti 11 attēli un 28 tabulas. Izmantotās literatūras saraksts sastāv no 20 avotiem. Pielikumi darbā nav.
Keywords Deformācijas šuves. Deformācijas šuvju defektu veidi. Deformācijas šuvju paredzamais darba mūžs.
Keywords in English Expansion Joints. Most typical kinds of defects of expansion joints. Lifetime of expansion joints.
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 10.01.2013 15:53:40