Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Kūdras izmantošana siltumizolācijas materiālu ražošanā. Aktivētās kūdras saistvielas iegūšana un tās izmantošana kūdras/kokskaidu siltumizolācijas kompozītos"
Title in English "The use of peat for thermal insulation slab manufacturing. Obtaining of activated peat binder and it"s using in peat-sawdust composite materials"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor P.Kara
Reviewer M.Vilnītis
Abstract Profesionālā maģistra studiju noslēguma darbā izstrādāts inženierprojekts piecstāvu dzīvojamai ēkai ar mansardstavu un biroju telpām un maģistra darba pētījums par tēmu Kūdras izmantošana siltumizolācijas materiālu ražošanā. Aktivētās kūdras saistvielas iegūšana un tās izmantošana kūdras-kokskaidu siltumizolācijas kompozītos. Maģistra darbs ietver divas daļas analītisko un pētniecisko. Analītiskajā daļā izskatīta kūdras izmantošanas vēsture un aktuālie mūsdienu pētījumi par kūdras izmantošanu siltumizolācijas materiālos saistvielas veidā, savukārt pētnieciskajā daļā tika praktiski iegūta aktivētas kūdras saistviela un izstrādāti vairāki kūdras-kokskaidu kompozītmateriālu izstrādājumi, tostarp siltumizolācijas plātnes. Inženierprojektā daļā tika izstrādāts projekts piecstāvu dzīvojamai ēkai ar mansardstāvu un biroju telpām, veikts 3 konstrukciju aprēķins, nepieciešamo būvdarbu apraksts, kalendārais plāns, būvdarbu aprēķins un izstrādāti 9 rasējumi. Profesionālā maģistra darba apjoms ir 170 lapas puses, kas ietver maģistra daļu (A daļu) ar tekstu 73 lapas pušu apmērā, tai skaitā 7 tabulas, 42 attēlus, un 3 pielikumus, 65 bibliogrāfijas avotus, kā arī inženierprojekta daļu (B daļu) ar tekstu 85 lapas pušu apmērā, 29 tabulām, 4 attēliem, 24 bibliogrāfijas avotiem un 9 A1 formāta rasējuma lapām.
Keywords Kūdra, kūdras saistviela, kūdras granulas, ekoloģiskie siltumizolācijas materiāli
Keywords in English Peat, peat binder, peat granules, ecological heat insulation materials
Language lv
Year 2012
Date and time of uploading 18.06.2012 18:19:25