Abstract |
Anotācija
Tā kā daudzu valstu būvnormatīvi nosaka ārējo norobežojošo konstrukciju normēto siltuma caurlaidības vērtību, bet nepievērš pietiekošu uzmanību siltuma inercei, nepieciešams veikt pētījumus, lai pierādītu siltuma inerces aktualitāti, tāpēc par maģistra zinātniski eksperimentālā darba tēmu tika izvēlēta tēma ar nosaukumu „Norobežojošo konstrukciju siltuma inerces ietekme uz iekšējās gaisa temperatūras stabilitāti”.
Savā pētījumā mērīju un analizēju siltuma inerces ietekmi uz ārējām norobežojošām vieglām un masīva tipa konstrukcijām. Galvenais uzdevums bija izpētīt un salīdzināt šo ēku siltuma inerces ietekmi uz iekštelpu gaisa temperatūras režīmu apkures sezonas laikā, kā arī analizēt un sniegt rekomendācijas, lai uzlabotu ēkas siltuma inerci un samazinātu norobežojošo konstrukciju siltuma caurlaidību.
Maģistra darbs sastāv no ievada, 8 nodaļām, secinājumiem un literatūras saraksta.
1.-3. nodaļā ir veikts tēmas literatūras apskats, kurā izklāstīts nepieciešamās teorijas pamatojums, lai sekmīgi veiktu pētījuma daļu.
4. nodaļā ir sniegts ieskats citu autoru pētījumos par siltuma inerces ietekmi uz ēku energoefektivitāti.
5. un 6. nodaļā ir veikts pētāmo ēku un konstrukciju raksturojums, kā arī aprakstītas pētīšanas metodes un paņēmieni.
7. nodaļā ir izklāstīti pētījuma rezultāti un veikts pētījuma laikā iegūto datu salīdzinājums ar teorētiski iegūtajiem rezultātiem.
8. nodaļā pamatojoties uz veiktā pētījuma rezultātiem ir doti ieteikumi un rekomendācijas kā uzlabot siltuma inerci ārējām norobežojošām konstrukcijām.
Maģistra zinātniski eksperimentālais darbs ir uzrakstīts latviešu valodā un tas satur sekojošu apjomu:
• Lappušu skaits- 81;
• Formulu skaits- 29;
• Attēlu un grafiku skaits- 47;
• Tabulu skaits- 27;
• Bibliogrāfijas saraksts satur 22 nosaukumus; |