Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Daugavas Ziemeļu šķērsojuma variantu analīze” („Zemūdens autostāvvieta Daugavas upē starp Akmens un dzelzceļa tiltiem Rīgā”)
Title in English „Analysis of the River Daugava Northern Crossing Variants” („Underwater Parking Lot in the River Daugava between the Stone Bridge and the Rail Bridge in Riga”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Prof. A.Paeglītis
Reviewer
Abstract Bakalaura darba (ar inženierprojektu) autors ir Rīgas Tehniskās Universitātes profesionālās bakalaura studiju programmas Transportbūves students Roberts Ķīkulis. Bakalaura darba tēma ir Daugavas Ziemeļu šķērsojuma variantu analīze. Darba ietvaros tiek salīdzināti divi principiāli atšķirīgi šķērsojuma varianti iegremdējamais tunelis un augstais tilts. Salīdzinājums veikts pētot tādus rādītājus kā transportlīdzekļa izmešu apjoma relatīvā izmaiņa un transportlīdzekļa degvielas patēriņa relatīvā izmaiņa, tam braucot pa katrā variantā definēto trasi, kā arī apkopojot un analizējot iespējamās avārijas, kādas var notikt saistībā ar katru no konstrukcijām. Izvēlētā tēma apskata aktuālu un sabiedrībai saistošu projektu, par kura realizāciju galīgais lēmums vēl joprojām nav pieņemts. Darba mērķis ir noskaidrot kuram no apskatītajiem Daugavas upes Ziemeļu šķērsojuma variantiem ir vairāk priekšrocību attiecībā pret otru, pamatojoties uz izvēlēto kritēriju analīzi. Pirmajā bakalaura darba daļā tiek apskatīti iepriekš veiktie pētījumi, kuros salīdzināti un analizēti iegremdējamā tuneļa un augstā tilta risinājumi. Ir apskatīta arī pēc būtības līdzīgas problēmas risināšanas pieeja ārzemēs savienojuma veida starp Vāciju un Dāniju noteikšanai. Darba otrajā daļā tiek veikta izvēlēto kritēriju analīze, lai noskaidrotu, kuram no definētajiem variantiem ir priekšrocība attiecībā pret otru. Par pamatu variantu trašu definēšanai ir ņemti jau izstrādāti atbilstošo konstrukciju skiču projekti. Inženierprojekta tēma ir Zemūdens autostāvvietas Daugavas upē starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem, Rīgā. Izvēle projektēt tik neparastu konstrukciju ir pamatojama ar inovatīvo ideju, kādu ietver zemūdens autostāvvietas koncepts. Līdzīgi kā iegremdējamais tunelis, arī zemūdens autostāvvietas konstrukcija sastāv no atsevišķiem iegremdējamiem elementiem, kas tiek savienoti jau tiem esot zem ūdens. Darbā ir 121 teksta lapa, 16 tabulas, 122 attēli, 17 rasējumi un ir dotas atsauces uz 44 literatūras avotiem.
Keywords Ziemeļu šķērsojums, zemūdens autostāvvieta
Keywords in English Northern Crossing, underwater parking lot
Language lv
Year 2012
Date and time of uploading 25.05.2012 16:01:10