| Form of studies |
Bachelor |
| Title of the study programm |
Entrepreneurship and Management |
| Title in original language |
Pētījums par vadības stilu multikulturālos uzņēmumos Indija |
| Title in English |
Research of Management style in Multicultural Companies in India |
| Department |
22000 Faculty of Engineering Economics and Management |
| Scientific advisor |
Inga Eriņa |
| Reviewer |
Kristaps Freimanis |
| Abstract |
Arshad Muhammed. “Vadības stilu izpēte multikulturālajos uzņēmumos Indijā”. Bakalaura darbs / Muhammed, A., Erina, I. (2025). Rīga: RTU, EMI,. akadēmiska bakalaura studiju programma “Uzņēmējdarbība un vadība”. 58lpp.
Bakalaura darbs rakstīts angļu valodā, to veido ievads, teorētiskā un praktiskā daļas, secinājumi un priekšlikumi. Darba apjoms ir 58 lpp., tajā iekļauti 17 attēli, 2 tabulas. Izmantotās literatūras un avotu sarakstā ietverti 43 avoti angļu valodā. Darbam pievienoti 1 pielikumi.
Pētījuma mērķis ir analizēt vadības stilus multikulturālos uzņēmumos Indijā un noteikt to ietekmi uz darbinieku motivāciju, komunikāciju un komandas sadarbību. Bakalaura darba teorētiskajā daļā aplūkoti vadības stilu jēdzieni, kultūras daudzveidības nozīme organizācijās, kā arī līderības loma multikulturālā darba vidē. Īpaša uzmanība pievērsta transformējošajam un līdzdalīgajam vadības stilam.
Praktiskajā daļā veikta empīriskā izpēte, izmantojot kvantitatīvo pētījuma metodi – anketēšanu, kā arī sekundāro datu analīzi. Pētījuma rezultāti liecina, ka transformējošais un līdzdalīgais vadības stils tiek uztverts kā visefektīvākais multikulturālā darba vidē, jo tas veicina darbinieku iesaisti, uzlabo savstarpējo komunikāciju un sekmē iekļaujošas organizācijas kultūras veidošanu. Secināts, ka kultūras izpratnē balstīta un pielāgojama vadība uzlabo darba harmoniju un palīdz uzņēmumiem veiksmīgāk darboties globālajā tirgū.
Atslēgas vārdi: vadības stili, kultūra, daudzveidība, līderība, multikulturālas organizācijas. |
| Keywords |
vadības stili, kultūra, daudzveidība, līderība, multikulturālas organizācijas. |
| Keywords in English |
Management styles, Culture, Diversity, leadership, multicultural organizations. |
| Language |
eng |
| Year |
2025 |
| Date and time of uploading |
07.01.2026 15:48:30 |