Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Līmēto koka elementu izpēte tiltu būvniecībā” („Gājēju tilts pār K.Ulmaņa gatvi pie Grenču ielas, Rīgā”)
Title in English „Research of Glued Wood Elements in Bridge Construction ” („The Pedestrian Bridge over the K.Ulmana Avenue near Grencu Street in Riga”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor prof. A.Paeglītis
Reviewer inž. I.Rubļevskis
Abstract Bakalaura darba (ar inženierprojektu) autore: Elīna Adijāne Bakalaura darba (ar inženierprojektu) vadītājs: RTU profesors, Dr. sc. ing. Ainārs Paeglītis. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) temats: Līmētās koksnes elementu izpēte tiltu būvniecībā. Bakalaura darbs (ar inženierprojektu) sastāv no: 39 lpp. bakalaura daļai un 71 lpp. inženierprojekta daļai. 29 attēliem; 21 tabulām; 10 rasējumiem. Koksne ir atjaunojams resurss, kas ir aktuāli mūsdienās pie tik strauja dzīves ritma un neatjaunojamu dabas resursu izbeigšanos. Bakalaura darba ietvaros tika apskatītas līmētās koksnes pielietošanas tendences Latvijā, kā arī Z-Amerikā un Z-Eiropā. Latvijā, salīdzinot ar Ziemeļvalstīm, līmētā koksne tiltu būvniecībā tiek izmantota retos gadījumos, kas saistīta ar konservatīvajiem uzskatiem par koksni kā materiālu ar zemu ilgizturību. Lai koksnes konstrukcijām piešķirtu ilgizturību, tās attiecīgi aizsargā no ārējās vides ietekmes. Bakalaura darbā tika apskatīti koksnes ķīmiskie aizsargpasākumi, kas padara koksni par nepieejamu vidi mikroorganismiem, tika apskatīti arī konstruktīvie pasākumi koksnes aizsargāšanai no apkārtējās vides ietekmes. Bakalaura darba ietvaros tika izpētīta konstrukciju materiālu ietekme uz vidi, par piemēru tika ņemti Kanādas zinātnieku pētījumi par attiecīgu materiālu iegūšanas, apstrādāšanas (ražošanas) laikā patērēto dabas resursu daudzumu. Koksne ir visekoloģiskākais no materiāliem, kas tika pierādīts Bakalaura darbā, turklāt tas ir unikāls būvmateriāls, kas apstrādē izmantoto CO2 , spēj asimilēt savas dzīves laikā. Pētījuma daļa sastāv no inženierdarba pārvada variantu materiālu salīdzināšanas pēc ekoloģskā viedokļa, šajā gadījumā tika ņemts vērā patērētais CO2 daudzums. Inženierdarba daļai tika izvēlēts gājēju pārvads pār K.Ulmaņa gatvi, Rīgā. No 3 gājēju variantiem tika izvēlēts Iekārtās sistēmas tilts, kas tika novērtēts pēc tehniski-ekonomiskajiem rādītājiem.
Keywords līmētā koksne
Keywords in English glulam
Language lv
Year 2012
Date and time of uploading 27.01.2012 21:07:54