Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Elastīgā betonauduma -EBA(CC) izstrāde", (Inž.pr."Dzīvojamās ēkas pārbūves projekts, Tērbatas ielā 84, Rīga")
Title in English "Elaboration of Concrete canvas material EBA(CC)", (Eng."Reconstruction of residential building, Tērbata’s street-84, Rīga")
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor Aleksandrs Korjakins
Reviewer Rihards Gailītis
Abstract ANOTĀCIJA Šajā darbā ir veikta eksperimentālā izpēte materiāliem, kas nodrošina grunts pastiprināšnu un tās aizsardzību, veikta teorētiskā analīze par kompozītmateriālu elastīgo betonaudumu - EBA(CC), to konstruktīviem sastāviem un pielietojumiem. Izpētes darba mērķis ir izveidot kompozītmateriālu – Elastīgo grunts pledu no Latvijas tirgū pieejamiem būvmateriāliem, veikt “Elastīgā grunts pleda” mehānisko testēšanu un sniegt secinājumus tālāko procesu un lēmumu pieņemšanai attiecībā uz materiāla izgatavi. Elastīgā grunts pleda materiāla praktiskā pielietojuma perspektīva Latvijā: nogāžu pretizskalošanās aizsardzībai, grāvju gultņu aizsardzībai, dambju aizasargvalņu stiprināšanai, norobežošanai, ātru patvērumu būvju, laukumu(civilām, militārām) vajadzībām izveidei, grunts aizsardzībai ostās, lauksaimniecībā, kā arī mākslā un dizainā. Eksperimentālās izpētes rezultātā izveidots kompozītmateriāls izmantojot neausto ģeotekstilu, kas saistīts ar trīs tipu dāžādu sausā betona sastāviem (cements, skalota grants, granīta smilts). Lai noskaidrotu izstrādātā kompozītmateriāla īpašības, paraugi pēc to izgataves 28 dienā testēti zem dažādām mehāniskām slodzēm. Darbā ir 158 lapaspuses, 64 attēli, 26tabulas un 23nosaukuma informācijas avoti. INŽENIERPROJEKTS DZĪVOJAMĀS ĒKAS PĀRBŪVE, TĒRBATAS IELĀ-84, RĪGA Tehniskā projekta ietvaros izstrādāt dzīvojamās ēkas pārbūvi, paredzot 1stāvu kā mazumtirdzniecības telpas, 2,3,4(jumta) stāvs- dzīvokļu telpas, palielināt ēkas būvapjomu pieblombējot jaunpiebūvi esošās ēkas DA daļā, izstrādājot arhitektoniskos, interjera, inženiertehniskos risinājumus. Projekta mērķis ir kvalitatīva,tehniski un estētiski mūsdienīga, funkcionāli ērta vairākdzīvokļu ēka ar interjerdizaina - tirdzniecības telpu pirmajā un daļēji pagrabstāvā.
Keywords Elastīgais betonauduma-EBA(CC) izstrāde.
Keywords in English Elaboration of Concrete Canva-EBA(CC).
Language lv
Year 2023
Date and time of uploading 13.06.2023 21:07:36