Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Ekspress sūtījumu piegādes uzņēmuma iekšdedzes dzinēju autoparka nomaiņa uz elektrisko.
Title in English Express Delivery Company’s Internal Combustion Engine Fleet Replacement with Electric.
Department
Scientific advisor Aloizs Lešinskis
Reviewer Emma Šidlovska
Abstract Bakalaura darbs ar projekta daļu “Ekspress sūtījumu piegādes uzņēmuma iekšdedzes dzinēju autoparka nomaiņa uz elektrisko autoparku”. Darba autors - Raivis Porietis, darba vadītājs - Mg. sc. ing., docents Aloizs Lešinskis. Darba mērķis – izpētīt un izanalizēt iespējamos variantus iekšdedzes dzinēju kravas mikroautobusu autoparka nomaiņai uz elektriskās piedziņas spēkratiem. Darbs sastāv no trīs daļām: 1) Elektrisko automašīnu vispārējais apskats un aktualitāte pagātnē un mūsdienās; 2) Uzņēmuma darbības sfēras apraksts; 3) Jaunu elektrisko transportlīdzekļu iegādes aprēķini. Darba uzdevums pirmajā daļā ir iepazīties ar elektroauto vēsturi, to uzbūvi, priekšrocībām un trūkumiem salīdzinājuma ar iekšdedzes dzinēju automašīnām. Otrās daļas uzdevums ir saistīts ar uzņēmuma un tā struktūras apskati, darbības sfēras aprakstu un konkurenci Latvijas tirgū. Trešās daļas uzdevums ir iepazīties ar piedāvājumiem no transportlīdzekļu ražotājiem, veikt iegādes, amortizācijas un nolietojuma aprēķinus, lai atrastu izdevīgāko variantu. Galvenie atslēgas vārdi: elektroauto aktualitāte, elektriskā komerctransporta izmaksas, amortizācijas atskaitījumi, nolietojuma izmaksas. Darbs satur 60 lapas, 12 attēlus, 31 tabulu, 5 formulas, 10 grafikus, 26 literatūras avotus, 3 A1 formāta rasējumus.
Keywords elektroauto aktualitāte, elektriskā komerctransporta izmaksas, amortizācijas atskaitījumi, nolietojuma izmaksas
Keywords in English relevance of electric vehicles, cost of electric commercial vans, amortization costs, depreciation costs.
Language lv
Year 2023
Date and time of uploading 25.05.2023 16:54:44