Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Architecture
Title in original language Kāpu zonu arhitektūra. Ūdens sporta centrs Pinedo, Spānijā
Title in English The Architecture of the Dune Area. Water Sports Center in Pinedo, Spain
Department Faculty of Architecture
Scientific advisor Dace Kalvāne
Reviewer Dace Bērziņa
Abstract Maģistra darbā tiek veikta kāpu zonas arhitektūras analīze un apskatīti pētījumi par arhitektūras ietekmi uz kāpu zonas attīstību un kustību. Iegūtos secinājumus izmantotu mūsdienīga un ilgtspējīga ūdens sporta centra projekta izveidē kāpu zonā Pinedo, Spānijā. Pētījuma mērķis ir analizēt un apkopot informāciju par kāpu zonas ainavas un arhitektūras integrācijas iespējām un pamatprincipiem, identificēt piejūras iezīmes, apvidus unikalitāti un klimata ietekmi uz arhitektūru par pamatu ņemot esošu ēku piemēru analīzi un teorētiskos pētījumus. Darbs sastāv no trīs nodaļām. Tiek apskatīta Kāpu zonu arhitektūras un ainavas integrācijas pamatprincipi, kā arī klimata ietekme uz kāpu zonu arhitektūru. Pētīti kāpu veidošanās procesi, lai izprastu dabas principus, kas norisinās piejūras teritorijā. Otrajā nodaļā tiek apskatīti pasaules piemēri, kur redzama arhitektūras integrācija kāpu ainavā un principu analīze dizaina izveidei ņemot vērā apkārtējo vidi. Trešajā nodaļā tiek pētīta Albuferas dabas parka attīstība līdz mūsdienām, konkrētās lokācijas klimata situācija un izmaiņas. Šajā pētījumā novērtētas 8 ēkas, kas uzceltas 20. gadsimta laikā Albuferas piekrastes kāpu zonā. Arhitektūras un ainavas integrācijas vērtējums tika veikts, izmantojot autores izveidotos piecus kritērijus, kas aptver arhitektūras un ainavas integrāciju, ilgtspējības principus, sociālos un ekonomiskos faktorus. Šis pētījums palīdz identificēt tūrisma attīstības iespējamo negatīvo ietekmi uz piejūras ainavu, un sniedz ieskatu pārdomātākai kāpu arhitektūras izveidei, apsaimniekošanai un ainavas saglabāšanai. Maģistra darbs sastāv no ievada, 3 nodaļām, 9 apakšnodaļām, 53 attēliem, secinājumiem un pielikuma.
Keywords kāpu zonu arhitektūra, arhitektūras un ainavas integrācija, kāpu veidošanās process, Albuferas dabas parka attīstība, build with nature (Bwn).
Keywords in English dune area architecture, architectural and landscape integration, dune formation process, development of Albufera Nature Park, build with nature.
Language lv
Year 2023
Date and time of uploading 02.01.2023 22:13:58