Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “Virsmas apstrādes tehnoloģiju Slurry Seal un Chip Seal pielietošana Latvijas autoceļiem” (“Valsts galvenā autoceļa A7 posma km 80.2 – 84.2 pārbūve”)
Title in English “Application of Surface Treatment Technologies Slurry Seal and Chip Seal to Latvian roads” (“Reconstruction of State Main Road A7 Section from 80.2 km to 84.km”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Viktors Haritonovs
Reviewer Artūrs Riekstiņš, Pētniecības vadības un attīstības daļas projektu vadītājs, VSIA "Latvijas Valsts ceļi"
Abstract Noslēguma darbs sastāv no divām daļām: Bakalaura darbs ar nosaukumu “Virsmas apstrādes tehnoloģiju Slurry Seal un Chip Seal pielietošana Latvijas autoceļiem”. Darba mērķis: Veikt literatūras analīzi un izsecināt, kuros Latvijas reģionos un vietās labāk būtu izmantot Chip Seal un kuros Slurry Seal virsmas apstrādes tehnoloģiju, lai paildzinātu ceļa mūža ilgumu. Virsmas apstrāde ir aktuāls risinājums, kā paildzināt ceļa mūža garumu, kas ir iemantojusi popularitāti Latvijā. Darbā tiek analizēti Latvijas klimatiskie apstākļi dažādos reģionos, tiek apskatītas divas virsmas apstrādes tehnoloģijas – Chip Seal un Slurry Seal, kā arī Multisurfacing. Apkopojot iegūtos datus tiek salīdzināts, kuros Latvijas reģionos un vietās labāk izmantot katru virsmas apstrādes tehnoloģiju, lai nodrošinātu labāku veikto darbu kvalitāti. Inženierprojekts ar nosaukumu “Valsts galvenā autoceļa A7 posma km 80.2 - 84.2 pārbūve” Esošā ceļa posma nobrauktuvju un pieslēgumu risinājumi neatbilst standartu prasībām, kā arī esošais segums ir nolietojies. Caurtekas ir labā stāvoklī, bet aizsērējušas. Iebraukšanas uz izbraukšanas zonas no degvielas uzpildes stacijas ir neatbilstošas standartiem un nav aprīkotas ar ceļa zīmēm. Autobusu pieturvietām bojātas betona apmales un pasažieru paviljoni morāli novecojuši. Projektā plānots pārbūvēt pamatceļa un nobrauktuvju konstrukcijas, uzstādīt 1 caurteku nobrauktuvē un tīrīt 3 caurtekas zem pamatceļa, atjaunot autobusu pieturvietas, uzstādīt pasažieru paviljonus, veikt apzaļumošanu, uzstādīt jaunas ceļa zīmes un uzklāt horizontālos apzīmējumus. Visi projektā iekļautie risinājumi atbilst Latvijas Valsts standartu un normatīvo dokumentu prasībām. Darba kopējais apjoms ir 194 lapas, kurās ietilpst 85 tabulas, 24 attēli un 19 rasējumi. Izmantoti 30 literatūras avoti.
Keywords Virsmas apstrāde, Slurry Seal, Chip Seal, Valsts galvenais autoceļš A7
Keywords in English Surface treatment technologies, Slurry Seal, Chip Seal, A7 main state highway
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 10.06.2022 12:42:45