Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language 3D drukātas detaļas projektēšana un izgatavošana ar mērķi integrēt reālā ražošanas procesā.
Title in English Strength analysis of 3D printed components.
Department
Scientific advisor Ivo Vaicis
Reviewer Kalvis Kravalis
Abstract Maģistra darba nosaukums ir “3D drukāto komponentu stiprības analīze”. Mērķis ir analizēt izstrādātas 3D drukātas komponentes ar dažādiem uzpildes modeļiem stiprību un salīdzināt skaitlisko stiprības analīzi ar parasto neaizpildīto komponentu. Galveno faktoru salīdzinājums dos iespēju definēt galvenās strukturālās un mehāniskās īpašības un to, cik uzticams var būt 3D modelis ar dažādiem strukturālajiem aizpildījumiem un ieejām, kas jāpārbauda, izmantojot četru punktu lieces testu projektēšanas programmatūrā SOLIDWORKS, lai salīdzinātu rezultātus. ietekmēto strukturālo īpašību ziņā. Maģistra darbs sastāv no trim daļām: Darba pirmā nodaļa ir iepazīstināšana ar jaunākajiem 3D drukas rīkiem un tehnikām un to attīstību gadu gaitā. Darba otrajā nodaļā ir izklāstīts teorētiskais ietvars un izmantotā metodoloģija. Trešajā nodaļā ir izklāstīts mana darba pamats un apsvērumi, lai iegūtu analītiskos rezultātus un izdarītu secinājumus. Šis pētījums rada pamatu simulācijai, kas ir svarīga 3D drukas komponentu projektēšanā.
Keywords Piedevu ražošana, 3D druka, uzpilde, lieces pārbaude, pielietojums, materiāls, slodze, simulācija, nobīde, spriedze, deformācija, režģis, līnija.
Keywords in English Additive manufacturing, 3D printing, Infill, Bend test, Application, Material, Load, Simulation, Displacement, Stress, Grid, Line.
Language eng
Year 2022
Date and time of uploading 06.06.2022 21:48:59