Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Electrical Systems of Railwey
Title in original language Runas informatora izstrāde kopīgai lietošanai ar radiostaciju RS-46 ritošā sastāva vadītāju automātiskai apziņošanai
Title in English Development of a speech informant for joint use with the RS-46 radio station for automatic notification of rolling stock drivers
Department
Scientific advisor Andrejs Potapovs
Reviewer Aleksandrs Reva
Abstract Bakalaura darbā “Runas informatora izstrāde kopīgai lietošanai ar radiostaciju RS-46 ritošā sastāva vadītāju automātiskai apziņošanai” tika pētīta dzelzceļa skaņas un radio signalizācijas vēsture, izskatīti dzelzceļa sakaru veidi un to mērķis, kā arī runas informatoru veidi un to piemērošanas jomas, tai skaitā uz dzelzceļa. Analizēta nelaimes gadījumu statistika un izvēlētas pārbrauktuves, kā vietas, kas pakļautas satiksmes negadījumiem, lai brīdinātu ritošā sastāva vadītāju. Pamatojoties uz izpētīto informāciju, tika izveidots runas informatora modelis, saskaņotas un pārbaudītas praksē slēguma metodes radiostacijai RS-46MCB, kuru dotajā brīdī izmanto dispečeru signalizācijā. Iegūto datu un izdarītās analīzes rezultātā, autors secināja, ka piedāvātā izziņošanas metode ritošā sastāva vadītājiem par šķēršļu esību uz dzelzceļa pārbrauktuves ļaus uzlabot satiksmes drošību, kā arī perspektīvā iespēju izmantot runas informatoru kopā ar jebkurām kontroles ierīcēm, kurās nepieciešama informācijas izziņošana Valsts akciju sabiedrības “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūras objektos. Dokumentā ir 76 lappuses, 37 attēli, 7 tabulas 2 pielikumi un 17 informācijas avoti.
Keywords Runas informatora izstrāde kopīgai lietošanai ar radiostaciju RS-46 ritošā sastāva vadītāju automātiskai apziņošanai.
Keywords in English Development of a speech informant for joint use with the RS-46 radio station for automatic notification of rolling stock drivers.
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 05.06.2022 16:21:00