Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Kravas elektromobiļu izmantošanas perspektīvas analīze avio kravu pārvadājumos transporta ekspedīcijas uzņēmumā.
Title in English Analysis of the Perspective of Using Electric Trucks in Air Freight Transportation in a Transport Forwarding Company.
Department
Scientific advisor Viktors Feofanovs
Reviewer Vladislavs Žavtkēvičs
Abstract Maģistra darbs ar tēmu “Kravas elektromobiļu izmantošanas perspektīvas analīze avio kravu pārvadājumos transporta ekspedīcijas uzņēmumā” izveidots ar mērķi ieviest elektrisko transportlīdzekli ekspedīcijas uzņēmumā paaugstinot ekoloģisko drošību un samazināt augstās nomāšanas izmaksas kravu pārvadājumiem Rīgā un tās apkārtnē, izstrādājot projektu. Pētāmās problēmas pamatā ir Latvijas ekspedīcijas uzņēmums, kas izmanto iekšdedzes dzinēja transportlīdzekli gaisa kravu pārvadājumiem Rīgā un tās apkārtnē un kas ir kaitīgs apkārtējai videi un sastāda dārgas nomāšanas izmaksas. Darba pirmajā daļā tiek izpētīti elektriskie transportlīdzekļi, to veidi un komponentes, kā arī, to plusi un mīnusi. Darba otrajā daļā tiek aprakstīts pētāmais Latvijas ekspedīcijas uzņēmums, tā darbība un darbības rezultāti. Tiks izanalizēts gaisa kravu apjoms gan importa, gan eksporta gaisa kravu piegādēm Rīgas un tās apkārtnē par 2021.gada laika posmu. Tiks apskatīta transportēšanas iespējas un elektrisko transportlīdzekļu perspektīvas uzņēmumā. Trešajā daļā tiks veikta projekta izstrāde elektrisko transportlīdzekļu ieviešanā kravu pārvadājumiem loģistikas uzņēmumā. Tiks veikti tehniski ekonomiskie aprēķini, kur tiks noteikti elektriskā transportlīdzekļa ieviešanas un uzturēšanas izdevumi salīdzinot ar dotā brīža izmantojamo dīzeļa transportlīdzekli. Maģistra darbs sastāv no 83 lapas. Darbā ievietoti 28 attēli, 18 tabulas, 44 formulas, kā arī 42 literatūras avoti.
Keywords Elektromobilis, gaisa kravu pārvadājumi, loģistikas uzņēmums, perspektīva, ilgtspējība
Keywords in English Electric truck, Air freight, Logistics company, perspective, sustainability
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 03.06.2022 00:30:27