Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Smart Electronic Systems
Title in original language Universāls vairākizeju līdzsprieguma pārveidotājs.
Title in English Universal Multiple Output DC-DC converter.
Department 13200 Institute of Radioelectronics
Scientific advisor Deniss Stepins
Reviewer Sergejs Tjukovs
Abstract Šis darbs sastāv no trim nodaļām, ievada, secinājumiem un atsaucēm. Iekš Pirmajā nodaļā ir aprakstīti pārslēgšanas režīma DC-DC pārveidotāji. Otrā nodaļa ir veltīta vairāku izeju DC-DC pārveidotāja projektēšanai. Trešajā nodaļā ir sniegta projektētā pārveidotāja eksperimentālā verifikācija. Diplomdarbs ir uzrakstīts angļu valodā un sastāv no 73 lapām, 28 attēliem, 12 tabulām, 4 pielikumiem, 34 literatūras avotiem. Mūsdienu elektronizācijas un mobilizācijas laikmetā dažādas pārnēsājamas elektroniskās ierīces ir kļuvušas par neizbēgamu mūsu dzīves sastāvdaļu. Tos var pieslēgt līdzstrāvas vai maiņstrāvas sprieguma avotiem mūsu mājās, automašīnās, transportā utt. Daudziem cilvēkiem ir automašīnas, un daudzi cilvēki tajās izmanto dažādas elektroniskas pārnēsājamas ierīces. Bieži vien automašīnas lokālajam elektriskajam līdzstrāvas tīklam vienlaikus ir jāpievieno 3 vai pat vairākas elektroniskas ierīces. Dažādām elektroniskām ierīcēm ir nepieciešams ieejas līdzstrāvas spriegums no 5 V līdz 20 V un dažreiz pat lielāks. Vairāki izejas barošanas avoti bieži ir paredzēti pieslēgšanai maiņstrāvas elektrotīklam, un šī barošana parasti ir laboratorijas tipa, tāpēc diezgan dārga un apjomīga. Daži līdzstrāvas-līdzstrāvas pārveidotāji ar vairākām izejām automašīnām ir pieejami tirdzniecībā, taču tiem ir atsevišķas izejas sprieguma vērtības (piemēram, 3,3 V, 5 V, 12 V utt.). Darba mērķis ir izveidot lētu līdzstrāvas-līdzstrāvas pārveidotāju, ko var izmantot automašīnās, lai vienlaikus darbinātu līdz 3 elektroniskām ierīcēm. Tam ir divas 5 V izejas USB darbināmām ierīcēm un viena izeja ar regulējamu izejas spriegumu 5 V – 20 V. Pārveidotājam ir arī izejas sprieguma indikators un regulatora poga.
Keywords DC-DC converters, Buck converter, Buck-Boost converter, Efficiency, DC voltage, Switching frequency, DC current.
Keywords in English Līdzstrāvas-līdzstrāvas pārveidotāji, Buck pārveidotājs, Buck-Boost pārveidotājs, Efektivitāte, līdzstrāvas spriegums, Pārslēgšanas frekvence, līdzstrāva.
Language eng
Year 2022
Date and time of uploading 31.05.2022 11:58:27