Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Apsildīšanas, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu dinamiskas elektroenerģijas patēriņa vadības un optimizācijas iespēju izpēte"
Title in English "Investigation of dynamic heating, ventilation, and air conditioning system electrical energy consumption control and optimization options"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Pēteris Apse-Apsītis
Reviewer Andrejs Potapovs
Abstract Maģistra darbs veltīts ēku apkures, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas jeb HVAC sistēmu dinamiskās vadības iespēju izpētei, vadot tās atkarībā no biržas elektroenerģijas cenām. Pirmajā darba daļā tiek izpētīti vispārējie ēku HVAC sistēmu darbības principi un ēku klimata parametru ietekmējošie faktori, normatīvi un to ietekme uz cilvēku veselību. Otrajā darba daļā tiek izpētītas Rīgas Tehniskās Universitātes (turpmāk RTU) Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes (turpmāk EVIF) ēkas HVAC un vadības un automatizācijas jeb BMS sistēmas, veicot to apsekošanu un darbības analīzi. Trešajā darba daļā, balstoties uz veiktajiem eksperimentiem ar RTU EVIF ēkas HVAC sistēmām, tiek izstrādāts koncepta risinājums šīs ēkas HVAC sistēmu dinamiskajai vadībai atkarībā no “Nord Pool” biržas elektroenerģijas cenām, izvērtējot ieguvumus šādam vadības veidam. Darbs sastāv no 88 lapaspusēm, 61 attēla, 11 tabulām, 9 pielikumiem un 40 informācijas avotiem.
Keywords Energoenerģijas patēriņs optimizācija, dinamiska ēku HVAC sistēmu vadība
Keywords in English electricity consumption optimisation, dynamic control of building HVAC systems
Language lv
Year 2022
Date and time of uploading 30.05.2022 10:46:58