Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Termo hidraulisko parametru fluīdu dinamikas analīze siltummaiņa caurulei ar dažādas formas ribām: taisnām, U-veida, spirālveida.
Title in English CFD analysis of thermo-hydraulic properties of single tube exchanger with straight tube, U-tube and helical tube-shaped insert.
Department
Scientific advisor Oļegs Jakovļevs
Reviewer Shravan Vutukuru
Abstract Runājot par siltuma apmaiņu un enerģijas saglabāšanu, siltummainis ir svarīga komponenta struktūra. Lai gan ir arī citas siltummaiņu šķirnes eļļā bieži tiek izmantoti pieejamie šķērsplūsmas un pretplūsmas siltummaiņi, naftas ķīmijas, dzesēšanas, pārtikas uzglabāšanas un citās nozarēs to plašā diapazona dēļ iespējamie rezultāti, viegla montāža un lētas uzturēšanas izmaksas. Sakarā ar to milzīgo svara ietilpība, apvalka un cauruļu siltummaiņi ir visizplatītākais siltuma veids siltummainis, ko mūsdienās izmanto naftas pārstrādes rūpnīcās un citos liela mēroga ķīmiskos procesi. Uz pieeja simulācijas aprakstīšanai ietver tās prezentēšanu un šķērsgriezumu būtiskā apvalka un cilindru siltummaiņu ģeometrija, izmantojot CFD lietojumprogrammuANSYS 2021. Šī darba mērķis ir izveidot apvalka un cauruļu siltummaini ar a spirālveida deflektors, lai koncentrētu plūsmas un temperatūras lauku korpusa iekšpusē, izmantojot ANSYS programmēšanas rīki. Šajā pētījumā ir četri siltummaiņu veidi, katrs ar savu unikālo cauruļu formas profilu komplektu (taisni, U raksts, spirālveida un līkloču profils. Lai noteiktu siltummaiņa uzlabošanas siltuma apmaiņas ierobežojumu, pētnieki pētīja optimālo siltummaiņu parametru maisījumu. Prefikss parametrs (caurules attālums šķērsām) tiek izmantots kā informācijas mainīgais un iznākums parametrs ir lielākā temperatūras starpība starp korpusa un cilindra siltumu apmainītāji. četru veidu modeļi ir izgatavoti, pamatojoties uz cauruļveida siltummaiņa variācijām, un CFD analīze tiek veikta ANSYS 2021. Tāpēc labākais siltummainis ir identificēta ūdens izvades temperatūras sastāvdaļa.
Keywords Korpusa un caurules siltummainis, CFD analīze, taisna caurule, U-caurule, spirālveida un zigzaga profils.
Keywords in English Shell and tube heat Exchanger , CFD analysis, straight - tube , U- tube , Helical and Zigzag profile.
Language eng
Year 2022
Date and time of uploading 14.01.2022 19:21:28