Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Railway Transport
Title in original language Autonomo vilcienu tehnoloģiju ieviešanas nosacījumu un iespēju analīze Baltijas reģionā.
Title in English Analysis of implementation conditions and possibilities for autonomous train technologies in the Baltic region.
Department
Scientific advisor Mihails Gorobecs
Reviewer Dr.sc.ing. Iļja Korago
Abstract Anotācija Dzelzceļa transporta efektīvai darbībai Baltijas reģionā ir īpaša nozīme, lai radītu apstākļus pārejai uz inovatīvu attīstības veidu un ilgtspējīgu tautsaimniecības izaugsmi. Viens no reģiona ekonomikas stratēģiskajiem uzdevumiem ir ātrgaitas vilcienu satiksmes un automatizētu vadības sistēmu plaša ieviešana, izmantojot modernas tehnoloģijas, tostarp autonomās tehnoloģijas. Pētījuma tēma: Autonomo vilcienu tehnoloģiju ieviešanas nosacījumu un iespēju analīze Baltijas reģionā. Šī darba mērķis ir novērtēt iespēju ieviest autonomo vilcienu sistēmu Baltijas reģionā. Pētījuma objekts ir Baltijas reģiona dzelzceļa transporta sistēma. Pētījuma priekšmets ir dzelzceļa pārvadājumu organizēšanas sistēmas uzlabošanas iespējas. Šajā procesā tika izceltas autonoma vilciena priekšrocības un trūkumi, kā arī izpētīta pasaules pieredze šajā bīstamajā jautājumā. Autors ierosina modeli, kas ietver četrus parametrus, pēc kuriem novērtēt reģiona gatavību autonomo vilcienu ieviešanai: tehnoloģiskos, ekonomiskos, cilvēkresursus un darbības parametrus. Katrs parametrs ir pētīts Baltijas reģiona kontekstā. Iegūtie dati parādīja reģiona gatavību bezpilota tehnoloģiju ieviešanai, kas prasa nopietnu darbu pie katra no ierosinātajiem parametriem. Dokumentā ir 91 lappuses, 10 tabulas un 31 attēls.
Keywords modernas tehnoloģijas, autonomo vilcienu sistēmu Baltijas reģionā, bezpilota tehnoloģiju ieviešanai
Keywords in English modern technologies, introducing a system of autonomous trains in the Baltic region, unmanned technologies
Language eng
Year 2022
Date and time of uploading 12.01.2022 11:57:31