Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Biznesa klases lidaparāta pacēlāju izstrāde.
Title in English Business Aircraft Jacking System Development.
Department
Scientific advisor Māris Hauka
Reviewer Docents, Dr. sc. ing. Ēriks Ozoliņš
Abstract Bakalaura darbs – “Biznesa klases lidaparāta pacēlāju izstrāde”, ir veltīts gaisa kuģa pacēlāja aprēķinam, prototipu konstrukcijas elementu izvēlei un modeļa izstrādei. Bakalaura darbu izstrādāja – Dāvids Leopolds Ozoliņš (turpmāk autors), un to vadīja – Māris Hauka (turpmāk profesors). Šajā darbā tika apskatīti vairāki - biznesa klases lidaparāti (“Ultra long range jet” kategorijā), pacēlāja veidi pēc darbības principa un komunikācijas veidi, no kuriem tika izvēlēts, pēc autora un profesora domām, darba izstrādei vispiemērotākais un populārākais. Autors neizskata priekšējā pacēlāja modeli, tādēļ ka tas ir analoģiskas konstrukcijas, citu izmēra gabarītu pacēlājs. Autora izstrādātajā projektā pacēlājs neizmanto hidraulisko šķidrumu, kas samazina pacēlāja negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi. Darbs sastāv no ievada, pamatnodaļām, apakšnodaļām, skrūvju pacēlāja aprēķina, projekta daļas un secinājumiem. Pamatnodaļas sastāv no 5 nodaļām un 23 apakšnodaļām kopā. Darbs kopumā sastāv no: 82 lapaspusēm, 50 attēliem, 11 tabulām, 40 aprēķinu formulām un 37 izmantotās literatūras avotiem.
Keywords Bombardier Global 6000, Dassault Falcon 7X, Gulfstream G650, pacēlāju veidi, komunikāciju veidi, pacēlāju sinhronizācija, enkoderi, soļu motors, skrūvju pacēlāja aprēķins, pacēlāja izstrāde, prototips, SolidWorks.
Keywords in English Bombardier Global 6000, Dassault Falcon 7X, Gulfstream G650, types of jacks, types of communication, jacking system synchronization, encoders, stepper motor, screw jack calculation, jacking system development, prototype, SolidWorks.
Language lv
Year 2021
Date and time of uploading 15.06.2021 19:19:23