Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Engineer
Title of the study programm Power and Electrical Engineering
Title in original language "Elektrotransporta sinhronais vilces dzinējs ar pastāvīgiem magnētiem uz rotora un statora piespiedu dzesēšanu"
Title in English ''Electric transport synchronous traction motor with permanent magnets on the rotor and stator forced cooling''
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor Uldis Brakanskis
Reviewer Oļegs Sļiskis
Abstract Inženierprojektā ir aprēķināts sinhronais vilces dzinējs ar pastāvīgiem magnētiem uz rotora un statora dzesēšanu ar šķidrumu. Par dzinēja projekta pamatu tika paņemts Škoda 15T tramvajos uzstādītie šāda tipa vilces dzinēji (HLU 3436 P/44-VA) ar zināmiem nomināliem parametriem un pieejamām raksturlīknēm. Inženierprojekta mērķis ir izveidot aprēķinu šāda tipa dzinējiem un iegūt pēc iespējas līdzīgu dzinēju. Darbā ir ieskats pagātnē un mūsdienās elektrificēto transportlīdzekļu pielietojamajos vilces dzinējos, tiek aprakstīti pielietojamie pastāvīgo magnētu tipi un to klasifikācija, ka arī vilces dzinēju dzesēšanas paņēmieni. Darbā ir parādīts sinhronā vilces dzinēja aprēķina piemērs, tajā skaitā iekļaujot lauka modelēšanu ar QuickField programmas palīdzību. Darbs sastāv no 112 lapaspusēm, tas satur 46 attēlus, 19 tabulas, un ir izmantoti 69 literatūras avoti, ka arī autora personīgie fotoattēlu krājumi.
Keywords Vilces dzinējs, sinhronais dzinējs ar pastāvīgiem magnētiem uz rotora, šķidruma dzesēšana
Keywords in English Traction motor, synchronous motors with permament magnets on rotor, liquid cooling
Language lv
Year 2021
Date and time of uploading 13.06.2021 21:10:30