Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Computer Systems
Title in original language Mikropakalpojumu savienojamības un pārvaldības rīku analīze
Title in English Analysis of Microservices Connectivity and Management Tools
Department 12300 Institute of Applied Computer Systems
Scientific advisor Gundars Alksnis
Reviewer Dāvids Gribermans, Mg.sc.ing., SIA C.T.Co, vec. programmētājs
Abstract Bakalaura darba nosaukums ir: Mikropakalpojumu savienojamības un pārvaldības rīku analīze. Bakalaura darbā tiek analizēti mikropakalpojumu savienojamības un pārvaldības rīki ar to praktisko pielietošanu darba autora izstrādātās lietojumprogrammas trūkumu novēršanai. Analīzes veikšanai ar .NET Core satvara palīdzību tika izveidota lietojumprogramma, kas sastāv no četriem mikropakalpojumiem un ir paredzēta sporta turnīru datu pārvaldīšanai. Autora izveidotā lietojumprogramma bakalaura darba ietvaros tiek pielietota, lai varētu vieglāk definēt mikropakalpojumu papildu vajadzības un noteikt izvēlēto rīku iespējamos uzlabojumus ar praktiska piemēra palīdzību. Bakalaura darbā tiek veikts mikropakalpojumu arhitektūras apskats, detalizēti izskatot arī mikropakalpojumu izmantošanas priekšrocības. Darba ietvaros ir apskatīta datubāzu izmantošana mikropakalpojumos, kā arī četri lietojumprogrammu izvietošanas principi, to starpā: fiziska servera izvietošanas modelis, uz virtuālajām mašīnām balstīta virtualizācija, uz konteineriem balstīta virtualizācija, kā arī lietojumprogrammu bezserveru izvietošanas modelis. Darba gaitā tika veikta divu mikropakalpojumu rīku tipu analīze - API vārteju un konteinerizācijas rīku analīze. Lai veiktu rīku analīzi, tika definēti salīdzināšanas kritēriji katram rīku tipam, atbilstoši kuriem tika veikts rīku savstarpējais salīdzinājums. API vārtejām kā salīdzināšanas kritēriji tika definēti tādi kritēriji kā spraudņu atbalsts, ieviešanas sarežģītība, maršrutēšana, notikumu ierakstīšana, autentifikācijas un autorizācijas iespējas, slodzes līdzsvarošana un slodzes līdzsvarošanas algoritmi un daži citi kritēriji. Konteinerizācijas rīku savstarpējai salīdzināšanai kā kritēriji tika izvirzīti operētājsistēmu atbalsts, savienojamības ar konteineru orķestratoriem, konteineru izolāciju un savienojamību, attēlu reģistri, mērogošana, dažādas automatizācijas iespējas. Dokumentā ir 65 lappuses, 24 attēli, 2 tabulas, un 48 informācijas avoti.
Keywords Mikropakalpojumi, mikropakalpojumu arhitektūra, lietojumprogrammu izvietošana, lietojumprogrammas saskarnes, Docker, Podman, Kong, Ocelot.
Keywords in English Microservices, microservice architecture, application deployment, application programming interface, Docker, Podman, Kong, Ocelot.
Language lv
Year 2021
Date and time of uploading 30.05.2021 17:55:47