Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Akcīzes nodokļa loma valsts budžetā”
Title in English “The Role of Excise Duty on the State Budget”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Andželika Vilks
Reviewer Justīna Hudenko, RTU Muitas un nodokļu katedras docente (prakt.), Mg.oec.
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Akcīzes nodokļa loma valsts budžetā”. Pētījumu izstrādāja Rīgas Tehniskās universitātes, Muitas un nodokļu katedras bakalaura profesionālo studiju programmas “Muitas un nodokļu administrēšana” studente Ilze Krauze. Darba zinātniskā vadītāja Mg.oec. Andželika Vilks. Akcīzes nodoklis ir viens no svarīgākajiem Latvijas valsts budžeta ieņēmumiem. Jaunākās nodokļa izmaiņas stājās spēkā šogad – sākot no 2021.gada 1.janvāra mainījās nodokļu likmes, kā arī likumā “Par akcīzes nodokli” tika pievienoti divi jauni akcīzes produktu veidi. Teorētiskajā daļā skaidrota akcīzes termina definīcija, akcīzes nodokļa likumdošana un politika, kas ietver akcīzes preču marķēšanu un licences, kā arī izskatīti zinātnieku pētījumu apkopojumi par akcīzes nodokļa izmantošanas motivācijas veidiem. Analītiskajā daļā apkopoti un analizēti akcīzes nodokļa ieņēmumu dinamika par 2018.gadu, 2019.gadu un 2020.gadu. Tiek analizētas arī akcīzes nodokļu likmju izmaiņas, kas stājušās spēkā, sākot no 2021.gada 1.janvāra un no 2021.gada 1.marta. Praktiskajā daļā tiek pētītas akcīzes nodokļa perspektīvas un izteiktas prognozes, kā jaunās akcīzes nodokļa likmes ietekmēs preču cenu un patēriņu, kā arī sabiedrības rīcību. Darba noslēgumā apkopoti 10 secinājumi un izvirzīti 3 priekšlikumi. Darbs satur 49 lappuses, 12 attēlus, 19 tabulas, 34 bibliogrāfiskos avotus.
Keywords akcīzes nodoklis, nodokļu ieņēmumi valsts budžetā, alkoholiskie dzērieni, alus, tabakas izstrādājumi, naftas produkti, dabasgāze, akcīzes preces.
Keywords in English excise taxes, tax revenues in the state budget, alcoholic beverages, beer, tobacco products, oil products, natural gas, excise goods.
Language lv
Year 2021
Date and time of uploading 14.05.2021 13:54:27