Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Architecture
Title in original language Dzelzceļa infrastruktūras ietekme uz Rīgas pilsētvidi
Title in English The Impact of the Railway Infrastructure on the Cityscape of Riga
Department Faculty of Architecture
Scientific advisor Dace Kalvāne
Reviewer Arhitekte I. Bērziņa
Abstract Bakalaura darba “Dzelzceļa infrastruktūras Ietekme Uz Rīgas Pilsētvidi” autore ir Aļona Norvile. Dzelzceļa transports ir viens no videi draudzīgākajiem un ērtākajiem transporta veidiem. Tomēr tās infrastruktūra ir sarežģīti ierakstāma pilsētvidē. Darba mērķis ir izpētīt un izanalizēt ietekmi, ko rada dzelzceļa infrastruktūra uz Rīgas pilsētvidi un tās attīstības iespējām. Darbā ir apkopoti vides izveides principi ap dzelzceļa infrastruktūrām, kas veicinātu ilgtspējīgu un sociāli atbildīgu pilsētas attīstību. Pētījuma rezultātā noskaidrots, ka šobrīd esošie Rīgas dzelzceļa risinājumi negatīvi ietekmē pilsētas attīstības procesu un degradē pilsētvidi. Tas traucē īstenot Rīgā kompaktas pilsētas modeli un efektīvu pilsētas pāreju uz ekoloģiskiem transporta veidiem. Bakalaura darbs sastāv no 3 nodaļām: 1. Dzelzceļa infrastruktūras attīstība pilsētvidē, 2. Dzelzceļa infrastruktūras humanizācija, 3. Dzelzceļu infrastruktūra Rīgas pilsētvidē 21.gs. Bakalaura darba apjoms ir 51 lappuse, tajā skaitā 23 attēli un 7 pielikumi. Pielikumā ir grafiski noformēts aptaujas rezultāts, 2 intervijas ar nozares ekspertiem, darba ietvaros uzņemtie fotoattēli un studiju projekta grafiskās daļas samazinātie A4 attēli. Darba izstrādē tika izmantoti 88 informācijas avoti.
Keywords dzelzceļa infrastruktūra, ilgtspējīga attīstība, vides pieejamība, degradētas teritorijas, sociāli atbildīga pilsētplānošana.
Keywords in English railway infrastructure, sustainable development, environmental accessibility, degraded territory, socially responsible urban planning.
Language lv
Year 2021
Date and time of uploading 31.01.2021 23:54:21