Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Business Administration
Title in original language "Digitālās tehnoloģijas kā rīks, lai uzlabotu esošo “No plānošanas līdz piegādei ” procesu ķīmikāliju ražošanas uzņēmumā”"
Title in English "Digital Technology as a Tool to Improve PtD (Plan to Deliver) Process in Chemical Manufacturing Company (CMC)"
Department 01B00 Riga Business School
Scientific advisor Sanita Meijere
Reviewer K.J.Ātrens
Abstract Maģistra darba “Digitālās tehnoloģijas kā rīks, lai uzlabotu esošo “No plānošanas līdz piegādei” procesu ķīmikāliju ražošanas uzņēmumā” mērķis ir izpētīt uzņēmuma līdzšinējo stāvokli un konkrēto procesu, kā arī piedāvāt dažādus veidus, kā digitālās tehnoloģiju risinājumi var dot papildus ieguvumus un padarīt šo procesu vēl efektīvāku. Lai uzzinātu sīkāk par izvēlēto procesu tiek pētīta uzņēmuma iekšējā literatūra, veiktas intervijas ar atbildīgajiem vadītājiem un sīki izpētīti esošie procesi. Ķīmijas ražošanas nozare ir pakļauta daudziem ārējiem faktoriem, kuri bieži diktē uzņēmuma rezultātus. Pieprasījuma un piedāvājumu attiecība ir izteikti cikliska, kas ietekmē pieejamo investīciju kapitālu uzņēmuma procesu standartizācijā un modernizēšanā. Ņemot vērā uzņēmuma specifiku un globālo pārvaldības modeli, reti kurš jau gatavs digitālās transformācijas risinājums der. Bieži tiek veiktas papildus izmaiņas esošajās programmatūrās, lai nodrošinātu rūpnīcas vai klientu specifiskas prasības. Uzņēmuma vecums un fakts, ka tiek ražots tas pats produkts jau vairāk kā 100 gadus, bez īpašām tehnoloģiskām izmaiņām, liecina, ka ne vienmēr investīcijas jaunākajās digitālajās tehnoloģijās ir samērojamas ar iespējamo ieguvumu efektivitātē un cenu samazināšanā. Autors nonāk pie secinājuma, ka esošā procesa standartizācija globālā līmenī ļauj plašāk izmantot digitālos risinājumus procesa uzlabošanā. Autors izvēlās vienu no piedāvātajiem risinājumiem, un izstrādā tā ieviešanas plānu. Šajā maģistra darbā ir 6 tabulas, 9 attēli un 2 pielikumi. Darba valoda ir angļu.
Keywords Digitālā transformācija, digitālās tehnoloģijas, procesa uzlabojumi
Keywords in English Digital, digital technology, digital transformation, industry 4.0, supply chain 4.0
Language eng
Year 2021
Date and time of uploading 10.01.2021 17:45:24