Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Turbīnas konstrukcija hidroenerģijas akumulācijas iekārtā.
Title in English Design of turbine for pumped hydro energy storage.
Department
Scientific advisor Dmitrijs Rusovs
Reviewer Prof. J. Vība
Abstract Kopsavilkums Hidroenerģija ir ne tikai atjaunojams un ilgtspējīgs enerģijas avots, bet tās ibility pieejamība un uzglabāšanas jauda arī ļauj uzlabot tīkla stabilitāti un atbalstīt citu neregulāru atjaunojamo enerģijas avotu, piemēram, vēja un saules enerģijas, izmantošanu. Tā rezultātā visā pasaulē parādās atjaunota interese par mikrohidroenerģijas uzglabāšanas stacijām (MHES) un milzīgs pieprasījums pēc veco mazo hidroelektrostaciju rehabilitācijas. Attiecībā uz MHES, lai palielinātu stacijas veiktspēju un ibility pieejamību, ir nepieciešami uzlabojumi turbīnu projektēšanā, un ir jāizstrādā jaunas stratēģijas, lai optimizētu uzglabāšanas jaudu un palielinātu ražīgumu ražībā regulētajā enerģijas tirgū. Mazajās hidroenerģijas sistēmās pirms to uzstādīšanas var paredzēt, ka sūkņi kā turbīnas (PaT) ir rentabla alternatīva parastajām turbīnām. Šajā rakstā ir sniegts pārskats par mikro sūknētās hidroenerģijas uzkrāšanu, ņemot vērā ilgtspējīgu attīstību. Tiek veikta projektēšanas procedūra, lai atrastu nepieciešamo rezervuāra tilpumu, projektam nepieciešamās turbokompānijas atlases kritērijus. Šajā rakstā tiek apskatīta Pump as Turbine (PAT) iespējas un iespējamība. Tiek veikta projektēšanas procedūra, lai aprēķinātu labākos efektivitātes punktus (BEP). Modeļa projektēšana tiek veikta, izmantojot šajā rakstā minēto projektēšanas procedūru, un ar Ansys palīdzību tiek veikta ķiveres skaitļošanas šķidruma analīze (CFD).
Keywords Mikrohidroenerģijas uzkrāšana (MHES), Sūknis kā turbīna (PAT), Atjaunojamā enerģija, Skaitļošanas šķidruma analīze.
Keywords in English Micro-Hydro Energy Storage(MHES) , Pump as Turbine(PAT), Renewable Energy, Computational Fluid Analysis
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 23.07.2020 06:41:48