Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Uz mikrokontrollera bāzes skaņas un vibrācijas brīdināšanas sistēmas izstrāde attāluma noteikšanai starp objektiem"
Title in English "Development of a sound and vibration microcontroller-based waring system to determine the distance between objects"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Iļja Galkins
Reviewer Ingars Steiks
Abstract Darbā ir aplūkota brīdināšanas sistēma piemērota cilvēkiem, kas izmanto ratiņus savai pārvietošanai, par tuvināšanu pie objektiem cilvēka neredzama zonā. Aplūkota brīdināšanas sistēmas uzbūve, konfigurācijas, brīdināšanas sistēmu darbības pamatprincipi. Darba teorētiskajā daļā ir aplūkoti: cilvēka maņu orgānu darbība, elektroniskie sensoru analogi, brīdināšanas sistēmu darbības princips, uzbūve, parametri un izmantošanas jomas. Analizēta starptautiskā pieredze tādu sistēmu pielietošanā. Darba praktisks daļā realizēts projekts, kura uzdevums ir izveidot cilvēku brīdināšanas sistēmas ierīci. Tika realizēta brīdināšanas sistēmas testēšana un iegūti sistēmas testēšanas rezultātu dati. Tika izveidota ierīces blokshēma un principiāla shēma, novērtēti gatavas brīdināšanas sistēmas parametri un precizitāte. Tika noteikts sistēmas izmantošanas ērtums un iegūtas atsauksmes, balstoties uz reālu operatoru viedokļiem. Darba kopapjoms ir 61 lappuses, tas satur 27 attēlus un 14 tabulas, tajā ir atsauces uz 36 informācijas avotiem.
Keywords UZ MIKROKONTROLLERA BĀZES SKAŅAS UN VIBRĀCIJAS BRĪDINĀŠANAS SISTĒMAS IZSTRĀDE ATTĀLUMA NOTEIKŠANAI STARP OBJEKTIEM
Keywords in English DEVELOPMENT OF A SOUND AND VIBRATION MICROCONTROLLER-BASED WARNING SYSTEM TO DETERMINE THE DISTANCE BETWEEN OBJECTS
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 23.06.2020 14:57:07