Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Tālvadības gaisa kuģu pielietošana loģistikas procesa nodrošināšanai Rīgas pilsētā.
Title in English Application of Remotely Piloted Aircraft for Ensuring Logistics Processes in Riga City.
Department
Scientific advisor Viktors Feofanovs
Reviewer Mg.sc.ing., docents V. Ņesterovskis
Abstract Izstrādātā maģistra darba tēma ir “Tālvadības gaisa kuģu pielietošana loģistikas procesa nodrošināšanai Rīgas pilsētā”. Darba gaitā tiek izpētīti tālvadības gaisa kuģu veidi un izvēlēts piemērotākais lidaparāts, kā arī tā bāzes atrašanās vieta. Rezultātā tiek pausts, kādā veidā iespējams nodrošināt loģistikas procesu no piegādātāja līdz pat klientam. Maģistra darbu veido četras daļas. Pirmajā daļā tiek aprakstīta teorija par loģistiku un tās nozīmi, kura nepieciešama tālākiem pētījumiem. Otrajā daļā tiek aprakstīti tālvadības gaisa kuģu veidi un to attīstības vēsture. Veikti aprēķini, lai izvēlētos piemērotāko lidaparātu, ņemot vērā likumdošanas ierobežojumus. Izpētīti likumdošanas noteikumi, kas saistīti ar tālvadības gaisa kuģu lidojumiem, kā arī izpētītas aizliegtās un atļautās lidojumu zonas. Veikta piemērotākā konteinera izvēle tālākiem pētījumiem. Trešajā daļā tiek aprēķināti un salīdzināti trīs dažādu lidaparātu parametri, lai noteiktu konkrētu lidaparātu modeli, kurš ir vispiemērotākais, ņemot vērā visus ierobežojumus. Izvēlēts lidaparātam piemērotākais lidaparātu bāzu skaits un to atrašanās vietas. Ceturtajā daļā tiek aprakstīta sūtījumu piegādes gaita Rīgas pilsētā ar tālvadības gaisa kuģi no piegādātāja līdz pat klientam. Pēc aprakstīto uzdevumu veikšanas rezultātā tiek iegūts atbilstošākais lidaparāta veids, nepieciešamais lidaparātu bāzu skaits un piemērotākās atrašanās vietas. Darba nobeigumā tiek pausti secinājumi, kas radušies tā izstrādes gaitā. Darba apjoms ir 91 lappuse. Šajā darbā ir iekļauti 48 attēli, 11 tabulas, 21 formula un 1 pielikums, izmantoti 73 literatūras avoti.
Keywords Bezkontakta piegāde, Tālvadības gaisa kuģis, Tālvadības gaisa kuģu bāzu atrašanās vietas, Tālvadības gaisa kuģa konteiners.
Keywords in English No-contact delivery, Remotely piloted aircraft, Location of remotely piloted aircraft bases, Remotely piloted aircraft container.
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 16.06.2020 00:04:53