Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Engineering Technology, Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Peltona turbīnu vadotnes ar dažādiem materiāliem projektēšana, modelēšana un analīze.
Title in English Design, modelling and analysis of Pelton turbine runner with various material.
Department
Scientific advisor Oļegs Jakovļevs
Reviewer Dr.Sc.Ing. S.Upnere
Abstract Peltona piedziņas turbīna ir enerģijas maiņas ierīce, kas maina ūdens gravitācijas vitalitāti uz mehānisko darbību. Šis mehāniskais darbs tiek mainīts uz elektrisko dzīvotspēju, izmantojot elektriskā ģeneratora darbības metodes. Peltona turbīna tika darbināta ar augstu galvu un zemu ūdens tvaiku maza mēroga hidroelektrostacijas dibināšanā, pamata attīstības un montāžas vienkāršības dēļ. Lai iegūtu Pelton ar ūdens piedziņu darbināmu turbīnu ar visaugstāko efektivitātes pakāpi dažādos darba apstākļos, turbīnas parametri jābūt izplānoti, iegaumēti priekš sitēmas plāna. Šeit visi plāna parametri tika noteikti ar lielāko produktivitātes pakāpi, izmantojot SOLIDWORKS PROGRAMMATŪRU. Galvenais centrs ir noformēt Peltona kausu un analizēt to ar četriem dažādiem materiāliem un secināt, kuram materiālam ir augsta pretestības spēja ar 460N pielikto vērā slodzi. Kausa zīmēšana un simulācija tika pabeigta, izmantojot SOLIDWORKS 2019. Materiāls un īpašības, kuras tika izmantotas Peltona kausa ritenī tiek izmantotas izmeklēšanā. Kausa ģeometriju analizē pēc jaudas, kā arī ņemot vērā svaru, kas noslogo dažādus kausa punktus. Skrējējs tiek analizēts statiskās imitācijas gadījumā un Vonmises stresa rezultātsstatiskā tiek iegūta nobīde un drošības koeficients.
Keywords Atslēgas vārdi: Peltona ritenis, materiāli, Spēks, Peltona kauss, Sakausējumi, Solidworks simulācija, Mathcad, Stress, Celms, Pārbīde, Drošības koeficients.
Keywords in English Keywords: Pelton Wheel, materials, Force, Pelton bucket, Alloys, Solidworks simulation, Mathcad, Stress, Strain, Displacement, Factor of safety.
Language eng
Year 2020
Date and time of uploading 08.06.2020 17:19:00