Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Kravas pavaddokumentu vienotās e-sistēmas izveides iespējas starptautiskajos pārvadājumos”
Title in English “Possibilities of Establishing a Unified Electronic System for Documentation Accompanying Cargo in International Transportation”
Department 22315 Department of Customs and Taxes
Scientific advisor Aivars Gulbis
Reviewer Aldis Čevers, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.), Mg.iur.
Abstract Maģistra darbā tika veikts pētījums un analīze par kravas pavaddokumentu vienotās e-sistēmas izveides iespējām starptautiskajos pārvadājumos. Autore analizēja katra pavaddokumenta aprakstu un darbības principu, ka arī analizēja iespējas izveidot interaktīvo dokumentu apstrādes sistēmu un to darbību. Darba autore savā pētījumā izveidoja mobilo aplikāciju, kura ir kā piemērs tam, kā strādās e-vides pavaddokumenti un aprakstīja detalizētu aplikācijas izveides pamatnosacījumus. Autore izvēlējās šo tēmu, jo uzskata ka 21.gs. tehnoloģijas strauji attīstās un kravu pavaddokumentu papīrveida izmantošana ir novecojusi. Pirmkārt, katrā pasaules valstī pavaddokumenti tiek veidoti pēc Pasaules Muitas organizācijas noteiktiem standartiem, un iekļauj sevī noteiktu informāciju, taču veidlapas izskatās ļoti dažādi un ir pieejamas dažādās valodās. Otrkārt, visi pavaddokumenti ir papīrveida formātā, pēc kā seko, ka pavaddokumentus turpmāk glabā arhīvā. Ka arī turpmāk seko papildus izmaksas par arhīva izmantošanu, par papīru, par krāsām, printeriem un citām iekārtām, kas palīdz apkopot informāciju par kravu. Treškārt, šī tēma tika pētīta arī no ekoloģiska aspekta, jo kā zināms 21.gs. ir jauno tehnoloģisko iespēju laikmets, kurā ar vien vairāk informācijas apkopo elektroniski, tādējādi saudzējot dabu. Kopumā šī tēma skar Pasaules Muitas organizācijas jautājumu par pavaddokumentu elektronisko apriti, kas joprojām ir izstrādes procesā un nekur netiek izmantota. Maģistra darba mērķa sasniegšanai bija nepieciešams iepazīties ar starptautiskajiem pārvadājuma veidiem, to kontroles mehānismiem, kravu pavaddokumentu esošo situāciju un problēmām, ka arī ar pavaddokumentu 21. gs. e-sistēmas izveides iespējām. Nepieciešams bija arī izveidot mobilo lietotni, kas kalpo kā piemērs tam, kā darbotos pavaddokumenti e-vidē, ka arī noskaidrot, cik efektīva būs datu aizsardzība izmantojot e-vidi. Darbs sastāv no 3 daļām, 6 nodaļām un 19 apakšnodaļām, tiek ievietotie 21 attēls, 3 tabulas un 10 pielikumi. Darbā izmantoti 62 dažādi avoti - likumi, Ministru kabineta noteikumi, regulas, studiju materiāli un interneta resursi. Darba apjoms - 79 lapas.
Keywords kravas pavaddokumentu vienotās e-sistēmas izveides iespējām starptautiskajos pārvadājumos
Keywords in English possibilities of establishing a unified electronic system for documentation accompanying cargo in international transportation
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 21.05.2020 12:57:58