Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Muitas loma ierobežoto un aizliegto preču kontrolē”
Title in English “The Role of Customs in Control of Restricted and Prohibited Items”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Aldis Čevers
Reviewer Aivars Gulbis, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.), Mg.oec.
Abstract Ierobežoto un aizliegto preču kontrole ir aktuāla tēma, pieaugot globālās tirdzniecības apjomiem un palielinoties nelikumīgā tirgus vērtībām. Sabiedrības un valsts drošība ir atkarīga no importa un eksporta preču kontroles. Bez ierobežoto un aizliegto preču klasificēšanas rastos dažādākie drošības un fiskālie riski, kas negatīvi ietekmētu valsts drošību, ekonomiku, iedzīvotāju labklājību un organizētās noziedzības attīstību. Efektīvai preču kontrolei muitas dienestam ir jābūt informētam, apmācītam un tehnoloģiski nodrošinātam identificēt preces ikdienas ienākošajā un izejošajā plūsmā. Bakalaura darbs tēma ir „Muitas loma ierobežoto un aizliegto preču kontrolē” un bakalaura darba mērķis ir novērtēt muitas kontroles mehānismus ierobežoto un aizliegto preču kontrolē muitas kontroles punktā (MKP) 0210 un izteikt secinājumus un priekšlikumus, kas varētu uzlabot kontroli šajā jomā. Darba galvenie uzdevumi: • apkopot informāciju par muitas dienesta darbību, muitas iestādes nozīmi un ierobežoto un aizliegto preču grupām un šo jomu regulējošajiem tiesību aktiem; • izveidot aprakstus par MKP 0210 darba uzdevumiem, to veikšanu un izanalizēt ienākošo un izejošo kravu kontroles mehānismus, un sniegt priekšlikumus kontroles procesa uzlabošanai. Bakalaura darbs sastāv no 54 lappusēm, 3 daļām, 7 attēliem, 1 tabulas, 31 literatūras avota un 3 pielikumiem. Pirmajā daļā tiek apkopota informācija par muitas dienesta darbību, tā vēsturi un attīstību, kā arī tiek noteikts muitas iestādes un muitas lietu jēdziens. Otrajā daļā tiek veidoti apraksti par ierobežoto un aizliegto preču grupām un tiek apskatīta problemātika pasaulē un Latvijā. Trešajā nodaļā tiek raksturoti muitas kontrolpunkta MKP 0210 veicamie uzdevumi, to regulējums un preču kontroles mehānismi. Darba praktiskā nozīme ir bakalaura darba rezultāti un priekšlikumi, lai muitas iestādes varētu efektīvāk atklāt un novērst ierobežoto un aizliegto preču neatļautu pārvietošanu.
Keywords Atslēgas vārdi: muitas uzdevumi, ierobežoto un aizliegto preču kontrole, ierobežoto un aizliegto preču mehānismi.
Keywords in English Keywords: customs tasks, control of restricted and prohibited goods, mechanisms of restricted and prohibited goods.
Language lv
Year 2020
Date and time of uploading 15.05.2020 15:43:13