Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Engineering Technology , Mechanics and Mechanical Engineering
Title in original language Statistiski nenoteicamu konstrukciju un skrūvju savienojumu aprēķini.
Title in English Calculation of statically indeterminate structures and bolt joints.
Department
Scientific advisor Juris Kalinka
Reviewer Lektors Svetlana Sokolova
Abstract Divdesmit pirmā gadsimta sākumā mēs pieredzējām milzīgu attīstību arhitektūras un tehnoloģiju jomā. Debesskrāpjus, estētiski bagātu arhitektūru, ko, šķiet, neiespējami uzbūvēt, monumentālas ēkas, mēs esam redzējuši tās visas, tostarp arī katastrofas. Viens no neaizmirstamākajiem notikumiem, ko Latvija piedzīvoja, bija iepirkšanās centra sabrukums 2013. gada 21. novembrī Zolitūdē. Izmeklēšanas sākotnējā ziņojumā teikts, ka “ēka bija projektēta ar nepietiekamu stiprību, kas bija trīs reizes mazāka par nepieciešamo, un bija nepareizi novērtēta maksimālā slodze, kas jātur jumtam un kļūda savienojumos tērauda konstrukcijā, kas atbalsta jumtu”. Šādu katastrofu būtu iespējams novērst, ja tiktu veikta stabilitātes un spriegumu koncentrācijas izpēte. Šī tēze attiecas uz skrūvju savienojumu plašo izpēti, spriegumu koncentrāciju un deformāciju analīzi, kas rodas skrūvē zem slodzes, izmantojot Galīgo elementa metodi. Programma SolidWorks tiek izmantota, lai noteiktu, kādi spriegumi darbojas uz skrūvi, kad uz to iedarbojas ārēja slodze. Iegūtos rezultātus salīdzina un to derīgums tiek pierādīts. Turklāt, izmantojot programmatūru, tiek analizēti spriegumi, kas iedarbojas uz saspringtajiem skrūvju savienojumiem, un izdarīti papildus secinājumi. Pirmajā darba daļā aplūkoti statiski nenoteicamu struktūru atrisināšanas veidi. Lai labāk izprastu metodes un procedūras, tiek veikts plašs pētījums ar dažādām metodēm.
Keywords statiski nenoteicamu struktūru, skrūvju savienojumiem, skrūvi analīzi, spriegumu koncentrāciju,Galīgo elementa metodi.
Keywords in English Statically Indeterminate Structures, Bolt Joints, Analysis of Bolts, Stress Concentration, Finite Element Method.
Language eng
Year 2020
Date and time of uploading 08.01.2020 22:49:38