Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Economics
Title in original language "Tehniskās un fundamentālās analīzes izmantošana Latvijas vadošo farmācijas uzņēmumu akciju novērtēšanā"
Title in English „Application of technical and fundamental analysis in assessment of shares of the leading pharmaceutical companies in Latvia”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Asoc.prof. I.Dovladbekova
Reviewer
Abstract Bakalaura darba tēmas nosaukums ir Tehniskās un fundamentālās analīzes izmantošana Latvijas vadošo farmācijas uzņēmumu akciju novērtēšanā. Pētījuma mērķis ir noteikt akciju sabiedrību Grindeks un Olainfarm akciju cenu izmaiņas un pievilcību investoriem, izmantojot tehnisko un fundamentālo analīzi. Teorētiskajā daļā aplūkots investīciju akcijās teorētiskais pamatojums- vērtspapīru tirgus būtība un tā veidi, investīciju akcijās analīze un risks, kā arī akciju novērtēšanas ar tehnisko un fundamentālo analīzi pamatprincipi. Pētījuma analītiskajā daļā tiek analizēta situācija Latvijas akciju tirgū, kā arī ar dažādu tehniskās un fundamentālās analīzes rādītāju, indikatoru un grafisko modeļu palīdzību tiek noteikta lietderība ieguldījumam AS Grindeks un AS Olainfarm akcijās. Pētījuma gaitā tika izdarīti vairāki secinājumi balstīti gan uz teorētisko pamatojumu, gan arī analītisko pētījuma daļu. Mērķa sasniegšanai izvirzītā hipotēze, ka šī brīa ekonomiskajā situācijā ir izdevīgi ieguldīt akciju sabiedrību Grindeks un Olainfarm akcijās, jo to vērtība nākotnē celsies, ir apstiprinājusies daļēji. Lai arī fundamentālā analīze liecina par uzņēmumu attīstības potenciālu nākotnē, tehniskās analīzes indikatori norāda, ka šobrīd nav piemērots brīdis akciju pirkšanai, jo pirms pieauguma iespējama to vērtības krišanās. Šobrīd nepieciešams nogaidīt, līdz vairāki indikatori norādīs uz skaidru pirkšanas signālu. Darba apjoms ir 91 lpp, tas sastāv no 3 daļām. Darbā izmantoti 23 attēli, 2 tabulas un 16 formulas. Bakalaura darbam ir 7 pielikumi.
Keywords ieguldījumi; akcijas; vērstpapīru tirgus; tehniskā analīze; fundamentālā analīze
Keywords in English investments; stocks; security markets; technical analysis; fundamental analysis
Language lv
Year 2010
Date and time of uploading 19.04.2011 10:04:25