Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “Inteliģentās transporta sistēmas izpēte un ieviešanas iespēju analīze Daugavpils autoceļu tīklā” (“Valkas ielas un Lielā Dārza ielas posmu pārbūve, Daugavpilī")
Title in English “Research of Intelligent Transport Systems and Analysis of Implementation Possibilities in Daugavpils Road Network” (“Reconstruction of Valkas Street and Liela Darzu Street Section in Daugavpils”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Juris Smirnovs
Reviewer Jānis Losevs, kvalitātes kontroles inženieris, CBF SIA "Binders"
Abstract Bakalaura darbs sastāv no divām daļām. Pirmajā daļā tiek izskatīta tēma “Inteliģentās transporta sistēmas izpēte un ieviešanas iespēju analīze Daugavpils autoceļu tīklā.” Darba mērķis ir izpētīt inteliģentās transporta sistēmas un izstrādāt ieteikumus inteliģentās transporta sistēmas funkcionālai izmantošanai Daugavpils pilsētas tīkla ietvaros. Izvērtēt Latvijas autoceļu tīklā esošās inteliģentās ceļu sistēmas un izstrādāt priekšlikumus situācijas uzlabošanai (ātruma pārsniegšana, autovadītāju drošība uz ceļa diennakts laikā). Darba uzdevumos ietilpst : 1. Izpētīt un analizēt visu pieejamo tehnisko literatūru bakalaura tēmas robežās. 2. Apskatīt izmantojamās inteliģentās ceļu sistēmas kaimiņvalstu ceļu nozarē. 3. Izvērtēt inteliģento transporta sistēmu grupu daudzveidību. 4. Apkopot efektīvākās inteliģentās transporta sistēmas un salīdzināt to izmantošanu Latvijas autoceļu tīklā. 5. Analizēt iegūtos rezultātus un noteikt, kādas inteliģentās ceļu sistēmas grupas vērts ieviest un/vai uzlabot Daugavpils autoceļu tīklā. Darba robežās tika veikta projekta “SMART 67” un vidējā ātruma fotoradaru datu apstrāde un salīdzināšana, apskatot posmus pirms un pēc ITS sistēmu uzstādīšanas ceļu posmos. Tika secināts, ka ITS risinājums ir labs, jo pēdējo trīs gadu laikā CSNg. skaits samazinājās par 53%. Inženierprojekta tēma ir: ” Valkas ielas un Lielās Dārza ielas posmu pārbūve, Daugavpilī”. Inženierprojekta mērķis ir pārbūvēt Valkas un Lielā Dārza ielas ieprojektējot autostāvvietas, izveidojot drošāku satiksmi gājējiem un izmainot satiksmes organizāciju krustojumā. Bakalaura kopējais apjoms ir 165 lapas, ieskaitot 31 attēlu, 16 tabulas, 4 pielikumus, 17 literatūras avotus un 10 rasējumus.
Keywords Inteliģentās transporta sistēmas, elektroniskās ceļa zīmes, fotoradari
Keywords in English Intelligent transport systems,electronic road signs, photo radars
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 10.12.2019 14:12:34