Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Medical Engineering and Physics
Title in original language Sūknis mikroplūsmas nodrošināšanai dielektroforēzes biočipā
Title in English Microfluidic pump for dielectrophoresis biochip
Department
Scientific advisor Aldis Balodis
Reviewer Ainars Aboltiņš, VSIA, KUS, Vecākais medicīnas fiziķis, Ainars.aboltins@stradini.lv
Abstract Bakalaura darbs studiju programmā “Medicīnas inženierija un fizika” par tēmu “Pacienta aizsarglīdzekļu izmantošanas ietekme uz pacienta un personāla dozu invazīvajā radioloģijā”. Darba autore Dace Signija Mice, darba zinātniskais vadītājs Dr. sc. ing. Aldis Balodis. Darba mērķis ir izpētīt personāla individuālo aizsarglīdzekļu izmantošanas ietekmi uz pacienta un personāla dozas jaudu, kā arī tika salīdzināti dažādi aizsarglīdzekļu materiāli un fluoroskopijas avota leņķa ietekme uz dozas jaudu. Tika veikts literatūras apskats par fluoroskopijas pielietojumu medicīnā, izkliedes starojumu, individuālajiem aizsarglīdzekļiem, deterministiskajām un stohastiskajām atbildes reakcijām. Pētījumu metodoloģijā aprakstīta absolūtā dozimetrija. Pie metodēm un aparatūras aprakstīta C-loka rentgeniekārta, jonizācijas kamera, fantoms un pamatota iekārtas un režīmu izmantošana. Aprakstīti iegūtie personāla un pacienta dozas jaudas mērījumi. Secinājumos un rekomendācijās tika izsecināts, ka nav nepieciešams izmantot pacienta individuālos aizsarglīdzekļus, jo tie palielina gan pacienta, gan personāla dozas jaudu. Darbs sastāv no 7 galvenajām nodaļām un satur 52 attēlus un 7 tabulas. Lapaspušu skaits darbā – 66. Darba veidošanā izmantoti 40 informācijas avoti.
Keywords radiācija, invazīvā radioloģija, dozas jauda, aizsarglīdzekļi, fluoroskopija, C-loka rentgeniekārta, jonizācijas kamera, absolūtā dozimetrija, izkliedes starojums.
Keywords in English radiation, invasive radiology, dose rate, shielding, fluoroscopy, C-arm fluoroscopy, scatter radiation, ionizing chamber, absolute dosimetry.
Language lv
Year 2019
Date and time of uploading 30.05.2019 23:28:29