Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Tālas darbības navigācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanas iespēju analīze.
Title in English Analysing the possibilities of improving the efficiency of a long-range navigation system.
Department
Scientific advisor Igors Smirnovs
Reviewer P.Trifonovs-Bogdanovs
Abstract Darba mērķis ir izprast un veikt analīzi par iespējām uzlabot tāldarbības navigācijas sistēmas efektivitāti. Aviācijai un visai gaisa transporta koncepcijai ir vienīgais pamats, kas virzās pa ceļu un navigāciju. Kopš navigācijas sistēmu attīstības lidmašīnās, gaisa transports ir attīstījies efektīvi. Šajā darbā ir aplūkotas dažāda veida tāldarbības navigācijas sistēmas izpētes un to attīstības. Sistēma LORAN-C ir pētīta dziļāk. Šis darbs seko Loran-C idejas attīstībai no tās izcelsmes kā 100 kHz hiperboliskās navigācijas sistēmas uz jaunākiem notikumiem, kad tā atradusi lietojumu klāstu gan plānošanai, gan maršrutēšanai. Pētot iepriekš esošas sistēmas un attīstītot modernas sistēmas, ir iespējams ieviest dažādas metodes un uzlabot navigācijas efektivitāti un precizitāti. Visu darbu veido 112 lappuses, 55 attēli, 28 tabulas, 75 formulas, 17 literatūras avoti. Atslēgas vārdi: navigācijas sistēma, tāldarbības navigācijas sistēmas, Loran-C, hiperboliskā navigācijas sistēma, trauksmes signāli, pozīcijas līnija, kļūdu labošana.
Keywords navigācijas sistēma, tāldarbības navigācijas sistēmas, Loran-C, hiperboliskā navigācijas sistēma, trauksmes signāli, pozīcijas līnija, kļūdu labošana.
Keywords in English Navigation system, Long Range Navigation Systems, Loran-C, Hyperbolic navigation system, Groundwave signals, Line of Position, Error correction.
Language eng
Year 2019
Date and time of uploading 27.05.2019 14:40:02