Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Bezplatformas inerciālās navigācijas sistēmas kļūdu izpēte pielietojot strukturālās korekcijas metodi.
Title in English Studying the errors of platformless inertial navigation systems by using the method of structural adjustment.
Department
Scientific advisor Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
Reviewer A.Kutins
Abstract Diplomdarba tēma ir “Bezplatformas inerciālās navigācijas sistēmas kļūdu izpēte pielietojot strukturālās korekcijas metodi”. Šajā darbā tika izstrādāta teorētiska bāze bezplatformas inerciālās navigācijas sistēmas (BINS) modelēšanai, izveidots kļūdu modelis un aprēķināti visas sistēmas koeficienti. BINS struktūras analīzes gaitā tika konstatēts, ka Ziemeļu kanāla liels kontūrs, ko veido leņķu skaitļotājs, ir visnestabilākais visā sistēmā. Pētījot maza un liela kontūra paškorekciju, tika atklāts, ka sistēma ir nestabila pret ārējo turbulenci un spēj parādīt milzīgas kļūdas. Lai novērstu sistēmas kļūdas, tika izmantota strukturālās korekcijas metode dažādiem parametriem: ātrumam, veiktajam attālumam un augstumam. Rezultāti bija pozitīvi. Šis fakts ļauj secināt, ka BINS ir jāstrādā kompleksā ar visām gaisa kuģu sistēmām, kas samazinās kļūdu ietekmi un palielinās sistēmas precizitāti. Darbs sastāv no 144 lappusēm, satur 63 tabulas, 118 ilustrācijas (ieskaitot grafikus, fotogrāfijas un diagrammas), 90 formulas, 11 atsauces, 2 pielikumus (illustrācijas - 48, tabulas - 4).
Keywords Strapdown IRS, errors, structural correction method
Keywords in English Strapdown IRS, errors, structural correction method
Language eng
Year 2019
Date and time of uploading 26.05.2019 22:38:59